Karantina Günlükleri | Korku Oyunları

Merhaba, koronavirüs nedeniyle okullar ertelendi ve neredeyse bütün iş yerleri kapatıldı. Bugünlerde ise herkes evde ve yeni şeyler keşfetmek, yeni oyunlar oynamak istiyorlar. Bu yüzden ben de sizler için -bana göre- en iyi korku oyunları hakkında bir liste hazırladım. Karantina günlerinde oynanılacak korku oyunları listesi ise tam olarak şöyle;

1- Amnesia: The Dark Descent

Frictional Games tarafından geliştirilen Amnesia: The Dark Descent, 8 Eylül 2010 tarihinde çıkışını yaptı. Steam’de şu an için kullanıcıların yüzde 95’i tarafından sevilen Amnesia: The Dark Descent, SteamSpy’dan alınan bilgilere göre yaklaşık 4 milyon sattı.

2- Amnesia: A Machine for Pigs

Frictional Games tarafından geliştirilen bir başka oyun olan Amnesia: A Machine for Pigs, Amnesia: The Dark Descent‘in hikaye olarak olmasa da devam oyunu niteliğinde. 10 Eylül 2013 tarihinde çıkan Amnesia: A Machine for Pigs, kullanıcıların yüzde 75’i tarafından sevildi. SteamSpy’a göre ise bu oyun yaklaşık 2 milyon sattı. Ayrıca Amnesia serisinin üçüncü oyunu da bu sene sonunda çıkacak.

3- Outlast

Red Barrels tarafından geliştirilen Outlast, çıktığı günlerde Amnesia‘nın ardından korku oyunu kategorisindeki en iddialı oyunlardan birisi olmayı başardı. 4 Eylül 2013’de çıkışını yapan ve Amnesia: A Machine for Pigs‘e rakip olan Outlast, bütün ilgiyi üzerine çekmeyi başardı ve Amnesia‘nın ikinci oyununu gölgede bıraktı. Bu sayede yaklaşık 4 milyon sattı. Ayrıca Outlast‘ın Whistleblower isimli ek bir paketi de bulunuyor. Outlast, kullanıcıların yüzde 95’i tarafından beğenildi.

4- Outlast 2

Red Barrels tarafından geliştirilen Outlast 2, yaklaşık 1 milyon sattı ve kullanıcıların yüzde 85’i tarafından beğenildi. 24 Eylül 2017 tarihinde çıkışını yapan Outlast 2, hala en popüler korku oyunlarından birisi olmaya devam ediyor.

5- Alien: Isolation

Creative Assembly tarafından geliştirilen ve 6 Ekim 2014’de çıkışını yapan Alien: Isolation, kullanıcıların yüzde 90’ı tarafından beğenildi ve yaklaşık 2 milyon kopya satarak oldukça büyük bir başarı elde etti.

6- Slender: The Arrival

Blue Isle Studios tarafından geliştirilen ve 28 Ekim 2013’de çıkışını yapan Slender: The Arrival, kullanıcıların yüzde 85’i tarafından beğenildi ve yaklaşık 400 bin adet sattı.

7- SOMA

Frictional Games tarafından geliştirilen ve 21 Eylül 2015 tarihinde çıkışını yapan SOMA, kullanıcıların yüzde 95’i tarafından beğenildi ve yaklaşık 1 milyon sattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.