İnceleme | Need for Speed: Hot Pursuit

Merhaba, bugün Need for Speed serisinin başarılı oyunlarından birisi olan Need for Speed: Hot Pursuit‘ten bahsedeceğim. 16 Kasım 2010 tarihinde çıkışını yapan Hot Pursuit, oldukça başarılı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. En baştan belirtmeliyim ki Need for Speed: Hot Pursuit Türkçe dil desteğine sahip değil. Türkçe hariç 11 dil desteği sunuyor. Ayrıca bu oyunun bazı yerlerde Need for Speed: Hot Pursuit 2010 olarak geçtiğinizi de söylemeliyim. Çünkü Need for Speed‘in bu oyun dışında iki ayrı Hot Pursuit oyunu daha bulunuyor. Oyunun Steam versiyonunda Steam başarımları ve Steam koleksiyon kartları yer almıyor.

Need for Speed: Hot Pursuit hakkında bir inceleme yapmayacağım, daha çok Hot Pursuit hakkında düşündüklerimi ve eleştirilerimi yazacağım. Need for Speed‘i ilk kez geçtiğimiz yaz indirimlerinde satın aldım. Bu da tabi ki Hot Pursuit oldu. O zamanlar fiyatı 8-10 TL civarındayken, şu an 129 TL’ye satılıyor. Çünkü Electronic Arts Steam’deki oyunlarına muazzam seviyede bir zam yapma tercihinde bulundu. Hot Pursuit sistem gereksinimleri konusunda beni zorlamayan bir oyun oldu, yaklaşık 10 senelik olan bu oyunu oynamak için ortalama seviyelerde bir bilgisayar işinizi görecektir.

Hot Pursuit hem polis, hem de yarışçı olabildiğiniz iki oyun modunu da içinde barındıran oynaması oldukça keyifli olan bir Need for Speed oyunu. Dönemine göre kıyaslarsak grafikleri oldukça tatmin ediciydi, oynanış da öyle… Oyunda gece gündüz döngüsü yer alıyor, arabalar oldukça çeşitli, yarışlarda girdiğiniz aksiyon ve zorluklar da başarılı. Kısmen büyük bir haritada serbestçe dolaşabiliyor olmanız, polisleri sizden uzak tutmak için çeşitli yetenekler kullanabiliyor olmanız (örneğin; ekstra turbo ile hızlıca polislerden kaçabiliyorsunuz. örneğin; spike strip kullanarak lastiklerini patlatabilir ve onları yavaşlatabilirsiniz.) oldukça keyif veren ekstralar olmuş. Need for Speed: Hot Pursuit‘i şu anki fiyatıyla değil, çünkü 129 TL muazzam yüksek bir ücret, indirimli haliyle 15-20 TL civarlarında yakaladığınızda satın almanızı öneriyorum. Şimdiden iyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.