İnceleme | JBL T500BT

Merhaba, bir önceki yazımda JBL markasının bir başka ürünü olan JBL Flip 4 isimli kablosuz hoparlörden bahsetmiştim. Şimdi de JBL‘in kablosuz kulaklığı olan JBL T500BT‘den bahsedeceğim. Beyaz, mavi, pembe ve siyah modelleriyle satışta olan JBL T500 BT, ortalama 350 TL fiyatından satılıyor. JBL T500BT şarj süresi ise ortalama 2 saat ve kullanım süresi ise yaklaşık 16 saat. JBL T500BT kulaklık sadece bluetooth (kablosuz) bağlantı ile kullanıma izin veriyor. Yani herhangi bir cihaza kablolu bir bağlantı yapmanız mümkün değil.

Kulaklığın üzerinde; güç tuşu, ses açma tuşu, ses kapatma tuşu ve müziği durdurma/başlatma tuşu olmak üzere toplamda 4 tuş/buton bulunuyor. Kulaklıkta yer alan tüm tuşlar sağ tarafta bulunurken, sol tarafta hiçbir tuş bulunmuyor. JBL T500BT mikrofonu konusunda ise hiçbir bilgim yok, bu kulaklığı mikrofonla görüşme yapmak için hiç kullanmadım. Fakat yine de belirtmem gerekiyor, JBL T500BT‘yi telefon görüşmelerinizi yapmak için kullanabiliyorsunuz.

Kulaklık konusunda kişisel tecrübelerime ve yorumlarıma gelirsek eğer; kulaklıktan genel olarak memnunum. Ses ve bass seviyesi oldukça tatmin edici düzeyde. Tatmin edici düzeyde fakat yine de kulaklığın ortalama 350 TL bir fiyata sahip olduğunu unutmayın. Evet, müzik zevkinizi kesinlikle artırıyor fakat 1000 TL’nin üzerindeki kulaklıklar kadar da müziğin içine sokmuyor sizi. Kulaklığı kullanırken dışarıdan gelen sesleri çok az duyuyor olmanız ve aynı şekilde dinlediğiniz müziğin/sesin dışarıya çok az şekilde gidiyor olması da muazzam bir artı. Fakat kulaklığın tek bir eksiği var; uzun süreli kullanımda kulaklarınızı ağrıtıyor. Kulaklığı aralıksız olarak 2 saat kullanmanız bile kulağınızın ağrımasına ve bir süre sonra kulaklığı çıkartacak kadar rahatsız olmanıza sebep oluyor. Tabi bu ağrıyı kulaklığı takmaya birkaç dakikalık kısa bir ara vererek gidermeniz de mümkün. Her saatte bir kulaklığı iki dakikalığına kulağınızdan çıkarmalısınız ki size bir rahatsızlık vermesin. 

Son olarak kulaklığın taşınabilir olması ve rahatlıkla katlanabilmesi hoş bir detay. Yolda giderken (montun veya ceketin) cebinize koyabilir, çantanızın bir köşesine sıkıştırabilirsiniz. JBL T500BT su geçirme konusunda herhangi bir bilgi paylaşmıyor fakat yağmurun çiselediği, oldukça nadir olduğu zamanlarda korkmanıza gerek yok. Standart bir yağmurda ise kullanmanızı tavsiye etmiyorum. JBL T500BT hakkında hazırlamış olduğum yazı bu kadar, umarım hangi kablosuz kulaklığı almalıyım ve JBL T500BT alınır mı gibi sorularınıza cevap vermeyi başarabilmişimdir. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa bana sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz. JBL T500BT‘nin bu fiyat bandında satın alınabilecek en iyi kablosuz kulaklık olduğunu da söylemeliyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.