İnceleme: JBL Flip 4

Merhaba, bu yazımda kısa bir süre önce satın almış olduğum JBL Flip 4 isimli kablosuz hoparlörden bahsedeceğim. JBL Flip 4, fiyatına göre piyasada bulunan en iyi kablosuz (bluetooth) hoparlörlerden birisi. Şu an için ortalama 700 TL’ye satılan JBL Flip 4 kablosuz hoparlör, tam şarjla 12 saat boyunca kesintisiz dinleme keyfi sunuyor. Bunun yanında JBL Flip 4 şarj süresi de yaklaşık 3 saat. IPX7 teknolojisiyle birlikte suya karşı dayanıklı hale gelen JBL Flip 4, ayrıca dahili mikrofonu sayesinde telefon görüşmeleri yapmanıza da olanak sağlıyor. 

JBL Flip 4 hakkında kendi görüşlerimden bahsetmem gerekirse eğer; JBL Flip 4‘ü yaklaşık 4 ay önce satın aldım ve fiyatı da yine şu anki fiyatlarına yakındı. Açıkçası tasarım, taşınabilirlik ve fiyatına göre verdiği performansı göz önüne alındığımızda oldukça mantıklı bir seçim gibi görünüyor. Hangi bluetooth hoparlörü almalıyım diye düşünüyorsanız JBL Flip 4‘ü kesinlikle bir seçenek olarak değerlendirmelisiniz. Boyutuna göre vermiş olduğu ses seviyesi yeterli seviyede ve yine aynı şekilde tatmin edici. Bass’lar konusunda ise şunu belirtmeliyim: müzik veya ses çaldığınız cihazın equalizer ayarlarını değiştirmelisiniz. Gerekli ayarları ve değişiklikleri yaptıktan sonra bass seviyesi de istediğiniz seviyeye ulaşıyor. Müzik dinlemenin yanında film izlerken de JBL Flip 4 size üst düzey bir ses sistemine sahipsiniz hissi yaratıyor. Hangi kablosuz hoparlör alınır sorusunu soranlara umarım yardımcı olabilmişimdir.

JBL Flip 4 rengi konusunda ise; hoparlörün tasarımı oldukça sade ve hoş olduğu için renk konusu pek fazla dert edilmemeli bana göre. Kırmızı veya siyah rengini almayı planlıyordum fakat en sonunda lacivert/mavi renginde karar kıldım ve açıkçası kullandığım yerlerde hiç sırıtmadı, görünüşü de oldukça hoş duruyor. Dediğim gibi, tasarımı sade ve hoş olduğu için rengi pek fazla dert etmenize gerek duyulmuyor. Fakat yine de renk konusu bazı durumlarda sizin lehinize olabiliyor. Çünkü (örneğin) siyah rengi 700 TL ise, bir başka rengi 620 veya 630 TL civarına satışa sunulabiliyor. Bu konuları da takip etmenizi tavsiye ederim, küçük de olsa kâr edebilirseniz ve bu sizin yararınıza olur. Umarım hangi kablosuz hoparlör alınır konusunda size yardımcı olabilmişimdir. JBL Flip 4 inceleme yazısı bu kadar. 

Not: Bu ürünü satın almak için mağazalar yerine alışveriş uygulamalarını (Hepsiburada, Vatan, Mediamarkt, N11) kullanmanızı tavsiye ediyorum. Lütfen acil olmadıkça sokağa çıkmayın ve Covid-19 isimli Corona virüsünün yayılmasını önleyin. Sağlıkla kalın, sağlıklı kalın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir