İnceleme | Grimm

Merhaba, bugün Grimm isimli bağımsız oyundan kısaca bahsedeceğim. Grimm, 6 Ocak 2014 tarihinde çıkışını yapan ve Spicyhorse Games tarafından geliştirilen bir oyun. Oyunun ana karakteri kötü bir karakter ve biz de tabi ki kendisini yönetiyoruz. Peki, Grimm‘in asıl mantığı nedir? Yani oyunda ne yapıyoruz? Gelin bunlardan bahsedelim.

Grimm, bir çocuğun “korkunun ne olduğu” hakkında sorular sormasıyla başlıyor. Biz de kötü karakterimizle onun dünyasını ziyaret ediyoruz ve kötülüğü yaşatıyoruz. Yürüdüğümüz her yere pislik yayan, her yeri pisleten ve daha doğrusu “kötülük götüren” birisiyiz. Oyun boyunca haritada yürümeli, pisliği istenilen seviyeye getirmeli ve en sonunda bize gösterilen yeri (hedefimizi) ele geçirmeli (ki ele geçirmek yanlış olabilir belki, görev tamamladıktan sonra görevi teslim etmek gibi bir mantığı var), çocukları korkutabildiğimiz kadar korkutmalıyız.

Grimm aslında oynaması ücretsiz bir oyun. Fakat bir sınırlaması bulunuyor. Oyun üç sezondan, toplamda da 23 bölümden oluşuyor. İlk bölümü ücretsiz olan oyunun diğer 22 bölümü ücretli. Sezon başına 8 TL’den toplamda 24 TL ödemeniz gerekiyor. Yani, Grimm‘in Steam fiyatı 24 TL diyebiliriz. Oyun zaman öldürmek için birebir fakat başarılı değil. Oyunu önermiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.