İnceleme: Friday the 13th Killer Puzzle

Merhaba, bugün oldukça uzun süredir merak ettiğim ve sonunda oynama fırsatı bulduğum (kısmen) ücretsiz bir oyundan bahsedeceğim. 13 Nisan 2018’de çıkışını yapan Friday the 13th Killer Puzzle, korku temalı, oynaması ücretsiz bağımsız bir bulmaca oyunu. Genellikle benzer tarzda oyun yapan geliştirici Blue Wizard Digital‘ın üçüncü oyunu ayrıca Friday the 13th Killer Puzzle.

Friday the 13th Killer Puzzle hakkında bahsedecek pek bir şey yok görünürde. Çünkü oyun belirli karelerde ilerlemeye çalıştığınız ve en sonunda insanları öldürdüğünüz, aynı zamanda da ölmemeye çalıştığınız bir bulmaca oyunu. Toplamda 12 bölüme sahip olan Friday the 13th Killer Puzzle, ilk 8 bölümünü ücretsiz olarak yayınlanmış durumda. Diğer 4 bölüm ise bölüm başına 6,20 TL’den olmak üzere toplamda 24,80 TL’ye satışa sunulmuş. Bunların yanında oyunun müziklerini de satın alabilirsiniz. Tabi ki satın almalar sadece bunlarla bitmiyor. Ek olarak karakterinizi, yani Jason’ı değiştirmeniz mümkün. Seviye atladıkça ücretsiz olarak yeni karakterler açılıyor, fakat ayrıca 7 tane Jason karakterini de satın alabiliyorsunuz. Son olarak da oyun içerisinde kutu satın alarak oldukça fazla sayıda bulunan silahlardan da kazanabiliyorsunuz.

Friday the 13th Killer Puzzle genel olarak oynanışı oldukça basit ve keyif verici bir oyun. İlk 8 bölümünün ücretsiz olması ve sizi zorla diğer bölümleri veya karakterleri satın almaya mecbur bırakmıyor oluşu da ayrıca güzel. Friday the 13th Killer Puzzle sistem gereksinimleri konusunda da rahat görünüyor, ortalama bir bilgisayarın rahatlıkla oynatabileceği bir oyun. Ayrıca Friday the 13th Killer Puzzle Türkçe dil desteğine sahip değil. Aslında açık konuşmak gerekirse böyle bir bulmaca oyununda ekstra Türkçe dil desteğine ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Birkaç cümleyi anlamanız gerekiyor fakat oldukça saf ve kolay bir İngilizce ki, anlamamak elde değil. Bu yüzden pek fazla dert edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Friday the 13th Killer Puzzle‘ı indirmek ve oynamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Friday the 13th Killer Puzzle incelemesi bu kadar; peki sizin Friday the 13th Killer Puzzle hakkında görüşleriniz neler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.