İnceleme: The Wolf Among Us

The Wolf Among Us‘ı çıktığı günden beri bilen, yapımcı Telltale Games‘in en sıkı takipçilerinden ve hayranlarından birisi olarak The Wolf Among Us‘ı henüz yeni oynama fırsatı bulduğumu söylemeliyim. Öncelikle kendimden utandığımı da itiraf edeyim, böylesine güzel bir oyunu çıktıktan 7 sene sonra doğru düzgün oynadığım için.

11 Ekim 2013 tarihinde çıkışını yapan, Telltale Games‘in geliştirdiği ve yayınladığı The Wolf Among Us hakkında konuşacağız bugün. Öncelikle genel bilgileri vereyim; Steam’de 18 bin kullanıcı incelemesine sahip olan The Wolf Among Us, yüzde 97 oranında olumlu yorum almış durumda. Steam’de daha çok macera oyunu olarak etiketlenmiş olsa da, içinde bolca dram ve aksiyon da barındırıyor. Ayrıca The Wolf Among Us yine Telltale Games‘in diğer tüm oyunları gibi seçimlerle hikayeyi yönetebildiğiniz bir oyun.

The Wolf Among Us henüz bir seri değil, sadece tek bir oyunu bulunuyor. Bu yüzden tek bir sezona ve bu bir sezonun içinde de beş bölüme sahip. The Wolf Among Us aslında suç, şiddet, daha doğrusu “yetişkin içerikler” barındıran DC Comics/Vertigo türündeki bir çizgi romana dayanıyor. Yanlış anlamadıysam eğer tek cümleyle şöyle özetleyeyim: The Wolf Among Us, Fables isimli bir çizgi romanı konu alıyor fakat oyun mevcut çizgi romanı değil, hikayenin daha öncesini anlatıyor.

Bu yazıyı daha çok oyun hakkındaki fikirlerimi anlatmak için yazıyorum, bu yüzden oyunun hikayesinden bahsedip oyun keyfinizi kaçmasını istemem. Çünkü gerçekten oyunun tüm her şeyini öğrenerek, yaşayarak, deneyimleyerek çözmeniz, görmeniz çok daha zevk veriyor. Sadece oyunda şerif olan Bigby Wolf isimli bir karakteri (diğer adıyla Big Bad Wolf) yönetiyoruz ve bir katilin peşine düşüyoruz. Daha fazlasından bahsetmeyi uygun görmüyorum.

The Wolf Among Us hakkında yorum yapmam gerekirse oyunu gerçekten oldukça, anlatılamayacak derecede beğendiğimi söylemeliyim. Tıpkı The Walking Dead: Season One gibi, sanki bir şaheseri oynuyor gibiydim ve hiç bitmesini istemedim. Hikayesi, işlenişi, verdiğiniz kararlar, geçmişinizi ve geleceğinizi her konuda hesaba katmanız ve kritik kararlar almanız… The Wolf Among Us size her şeyi oldukça harika bir şekilde, içinize işleyecek kadar sıcaklıkla ve başarıyla yaşatıyor. Oyunun fiyatı hakkında ise 39 TL’nin fazla olduğunu söylemeliyim. The Wolf Among Us kesinlikle 39 TL fiyatına değecek bir oyun, onu bir kenara ayıralım. Fakat yine de oyuncular olarak tek bir oyuna indirimsiz haliyle 39 TL vermek yerine indirim beklemek daha mantıklı geliyor. Yüzde 50 ve yüzde 75 indirimlere oldukça sıkça (Kasım, Aralık ve Ocak aylarında üst üste indirimdeydi) girdiğini belirteyim, bu yüzden The Wolf Among Us‘ı satın almak için biraz bekleyebilirsiniz; ayrıca indirimden elde ettiğiniz kârla birkaç bağımsız yapım satın alabilir, hem onlara destek olabilir hem de yeni oyunlar deneyimlemiş olursunuz.


Son olarak The Wolf Among Us sistem gereksinimleri için yorum yapmak gerekirse, sistem gereksinimlerine bir göz atmanızı tavsiye edebilirim. Çünkü ne kadar eski olsa ve bazılarınıza basit görünse de her bilgisayarın çalıştırabileceği bir yapım değil. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak The Wolf Among Us‘ın Steam sayfasına gidebilirsiniz. The Wolf Among Us incelemesi bu kadar! Oyunu kesinlikle öneriyorum, şimdiden iyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.