TheoTown İncelemesi

Merhaba, bugün TheoTown isimli bağımsız şehir kurma simülasyonundan bahsedeceğim. Alman oyun stüdyosu blueflower tarafından geliştirilen TheoTown, 5 Haziran 2019’da çıkışını yaptı. Bağımsız bir oyun olan TheoTown, şehir kurma simülasyonu olmasının yanı sıra ayrıca bir strateji oyunu.

TheoTown, basit bir şehir kurma ve yönetme oyunu. Yerleşim alanları kuruyor, şehrinizde yaşayanlar için iş alanları oluşturuyor ve şehrinizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorsunuz. Üst düzey bir şehir kurma simülasyonunda neler yapabiliyorsanız, TheoTown‘da da aynılarını yapmanız mümkün. TheoTown‘un tek eksiği kaliteli bir grafik kalitesi sunmaması, fakat bağımsız oyunları sevenler için bunun bir eksik olduğu söylenemez. 


Günümüzde SimCity, Cities XXL ve özellikle Cities: Skylines gibi büyük yapımların üstünlük kurduğu city-building türünde TheoTown gibi bir oyun yayınlamak oldukça riskli bir iş gibi görünüyor. Fakat yine de, genel olarak city-building temelinde bulunması gereken her şeyi barındırdığı için TheoTown‘a grafik dışında pek fazla bir eleştiri yapılmayacağını düşünüyorum.

Steam’de 13,50 TL’ye satılan ve toplamda 222 kullanıcı incelemesine sahip olan TheoTown, genele bakıldığında oldukça beğenilmiş gibi görünüyor. Ayrıca TheoTown sistem gereksinimleri konusunda da muazzam derecede rahat bir oyun olduğu için, neredeyse herhangi bir bilgisayarla TheoTown oynamanız mümkün. Bu sebeple de TheoTown, ayrıca şehir kurma simülasyonu seven fakat Cities XXL‘ı kötü optimizasyonu, SimCity ve Cities: Skylines‘ı da gerektirdiği sistem gereksinimleri nedeniyle oynayamayan oyuncular için oldukça çekici bir hale geliyor.


TheoTown Türkçe dil desteğine sahip olmayan bir oyun. Ayrıca mobil oyun olarak da yayınlanan TheoTown, kayıtlı oyunlarınızı tüm cihazlarınızda eş zamanlı olarak oynamanızı sağlıyor. TheoTown bana göre oldukça keyif verici ve uygun fiyatıyla da dikkat çeken bir oyun. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak TheoTown Steam mağazasına erişebilir, oyunu inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Oyunu öneriyorum, iyi oyunlar!


Steam | TheoTown

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.