Relic Hunters Zero İncelemesi

Merhaba, bugün Relic Hunters Zero isimli bağımsız aksiyon/shooter oyununa göz atacağım.

Relic Hunters Zero, 18 Ağustos 2015 yılında çıkışını yapan ve Steam’de oldukça popüler olan bir yapım. Zaten bunu, Relic Hunters Zero‘nun Steam’de 6 binin üstündeki inceleme rakamlarından da anlamamız mümkün. Relic Hunters Zero, toplamda 9 dili destekliyor. Fakat maalesef Relic Hunters Zero Türkçe dil desteğine sahip değil. Yine de, oyunda pek fazla eksikliğini yaşayacağını sanmıyorum. Hem tek oyunculu, hem de çok oyunculu oynanılan Relic Hunters Zero, her şeyden önce oynaması ücretsiz bir oyun. Evet, Relic Hunters Zero‘yu oynamak için hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Ve üstelik bu kadar zevkli bir oyunu ücretsiz oynayabilmek oldukça hoş bir jest.

Relic Hunters Zero; tek oyunculu ve çok oyunculu seçenekleri hariç, Steam başarımlarına, Steam koleksiyon kartlarına, hatta Steam atölyesine bile sahip! Relic Hunters Zero sistem gereksinimleri konusunda da oldukça rahat bir oyun. Düşük sistemli bir bilgisayarda bile rahatlıkla oynayabileceğinizi söylemeliyim. Relic Hunters Zero, fare ve klavye dışında Xbox 360 gamepad’i de destekliyor. Relic Hunters Zero bize seçebileceğimiz 6 karakter sunarken, aynı zamanda Adventure türüyle sizi içine çekiyor, bir yandan da Endless türüyle de oyunun keyfini sonuna kadar çıkarmanızı sağlıyor. Grafikler ve sesler de olağanüstü diyebilirim, bu tarz bir oyun için daha fazlasını isteyeceğinizi hiç sanmıyorum.

Relic Hunters Zero hakkında kısaca kişisel deneyimlerimden bahsetmem gerekirse, oyunu yaklaşık 1 saat kadar oynadım ve oldukça beğendiğimi söylemeliyim. Tema olarak, oynanış olarak, grafikler ve sesler olarak neredeyse benim istediğim her şeyi barındırıyor; benim gibi bağımsız oyun aşıklarını ise oldukça tatmin ediyor. Oyunun hem kontrolleri, hem de oynanışı oldukça kolay. Relic Hunters Zero’nun iki boyutlu dünyasında aksiyona giriyor, birkaç yaratık avlıyor ve seviyeleri sorunsuz geçmeye çalışıyoruz. Ayrıca altın (para) sistemi var ve bu altınlar ile yeni eşyalar veya mermiler alabiliyoruz. Bunlara ek olarak, haritaların rastgele yerlerinde can, mermi, silah gibi eşyalar da bulunuyor.

Relic Hunters Zero incelemesi yazısının sonuna geldik. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Relic Hunters Zero Steam mağazası sayfasına gidebilir ve oyunu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz 10 TL’lik bağış paketini satın alıp yapımcılara destek olabilirsiniz. İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.