Cult of the Wind İncelemesi

Merhaba, bugün 1 Temmuz 2014’da çıkışını yapan ve şu an için neredeyse hiç oyuncusu olmayan Cult of the Wind isimli bağımsız, çok oyunculu oyuna kısaca göz atacağız.

Cult of the Wind, Steam kütüphaneme ne zaman eklendiğini bile hatırlamadığım, kütüphanemde olduğunu da birkaç gün önce öğrendiğim bir oyun. Cult of the Wind‘i indirdim fakat maalesef oyunun sadece “çok oyunculu” seçeneği olduğu için oyunu deneyimleme şansım olmadı. Fakat yine de, tek başıma bir sunucuya girdim; oyunun dinamiklerine, grafiklerine, seslerine, temel olarak ne sunduğuna göz attım. Cult of the Wind, haritada yaptığım ufak gezinti ve biraz yürüyüş ile, yanlış anlamadıysam eğer, bir bayrak kapmaca oyununa oldukça benziyor. Karakterimiz normal bir insan olmasına rağmen, yürürken tıpkı bir uçak gibi ses çıkarıyor, aynı zamanda kollarını bir uçağın kanatlarıymış gibi açmayı da eksik etmiyor. Oyunda silah yok, fakat karakterimizi bir uçak saydığımız zaman, ellerimizi de silah olarak düşünürsek eğer rakipleri vurmanız mümkün. Ayrıca bunların yanında haritada dolaştıkça, uçtukça haritadaki belirli yerlerden yakıt almalı ve gerektiğinde kendinizi tamir (tamir ile canın bir bağlantısı olduğunu sanıyorum) ettirmelisiniz.

Cult of the Wind, şu an için Steam‘de 18.50 TL’ye satılıyor. Oyunda Steam başarımları ve Steam koleksiyon kartları yer almasa da, Steam atölyesi desteği mevcut. Cult of the Wind sistem gereksinimleri konusunda ise neredeyse incelemesini yayınladığım çoğu bağımsız oyun gibi sisteminizi hiç yormayacak, rahatlıkla çalıştırabileceğiniz bir oyun. Cult of the Wind incelemesi yazısı bu kadar. Siz Cult of the Wind‘i oynadıysanız veya Cult of the Wind hakkında bir bilgiye sahipseniz, yorum olarak deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Cult of the Wind inceleme yazısını Steam’de yer alan bir incelemeyi sizlerle paylaşarak tamamlıyorum, iyi oyunlar!

“Bu oyun harika. Hayır, şaka yapmıyorum, gerçekten öyle. Oyundaki tek sorun, bu oyunu neredeyse hiç kimsenin oynamaması. Fakat oyunu oynamaya başladığımda bir şeye karar verdim, oyundaki karakterim hareket ettikçe ve uçtukça uçak sesi yapmaya başladım. Bunun sayesinde bir şeyi anladım; bu oyun, size tamamen çocuk olma fırsatı sunuyor. Bu oyunu sırf bu yüzden öneriyorum. Bu oyun, resmen bir çocuk olmanıza izin veriyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.