Upside Down İncelemesi

Merhaba, bugün Upside Down isimli bağımsız platform oyununa göz atacağız. Upside Down, 14 Şubat 2017 tarihinde çıkışını yapan ve şu an için Steam’de 21,99 TL fiyatından satılan bağımsız bir yapım.


Upside Down hakkında birkaç bilgi vermek gerekirse, öncelikle oyunda Steam başarımları ve Steam koleksiyon kartları yer alıyor. Oyun içerisinde oldukça hızlı bir şekilde başarım kazanmanız mümkün, çünkü her seviyeyi geçtiğinizde veya dünyayı her tersine çevirdiğinizde başarım ilerlemesi kazanıyorsunuz.

Upside Down, yukarıda da bahsettiğim üzere bağımsız bir platform oyunu. Fakat gerek hızlı oynanışı, gerekse zorlayıcı olmamasıyla, kısmen de olsa keyifli bir oyun deneyimi sunuyor. Upside Down‘da sadece sağ ok, sol ok ve yukarı ok tuşlarını kullanıyoruz. Bunlar dışında hiçbir tuşa veya bir yardıma ihtiyaç duymuyoruz. Sağ ve sol ok tuşları ile hareket ederken, yukarı ok tuşuyla dünyayı, daha doğrusu yer çekimini tersine çeviriyoruz. Bu ne demek, bu şu demek: Eğer düz yürüdüğünüz bir yolda karşınıza engeller çıkarsa yapmanız gereken tek şey yer çekimini tersine çevirmek. Böylece engelli yoldan ilerlemek yerine alternatif olarak yukarıdaki duvardan yürüyebilirsiniz.

Upside Down Türkçe dil desteğine sahip olmayan bir oyun. Zaten oyun içinde de herhangi bir diyalog olmadığı için Türkçe dilin eksikliğini asla çekmiyorsunuz.

Upside Down incelemesi için benden bu kadar! Oyunu satın almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Upside Down Steam sayfasına ulaşabilirsiniz! Oyunu, keyifli bir oynanış sunduğu için, öneriyorum. İyi oyunlar dilerim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.