Train Valley 2 İncelemesi

Merhaba, bugün Train Valley 2 incelemesi ile karşınızdayım! Train Valley 2, 15 Nisan 2019’da çıkışını yapan bulmaca, simülasyon oyunu. Şehirlerin ve sanayilerin ihtiyaçlarını karşılayarak şirketinizi Sanayi Devrimi günlerinden günümüze taşıyorsunuz. Demiryolları inşa ediyor, lokomotif satın alıyor ve geliştiriyor, trenlerin gecikmesiz ve kasasız çalışmasını sağlıyorsunuz!

Train Valley 2 grafikleri konusunda oldukça başarılı bir oyun. Çünkü bu tarz bir oyun için, böyle tatlı ve rahatsız etmeyen grafikler yapmak çok önemli. Train Valley 2 bunu kesinlikle muazzam bir şekilde başarmış görünüyor. Toplam 50 ayrı bölüm boyunca geçmişten günümüze bir tren şirketini yönetiyorsunuz ve şehirlerle sanayileri birbirine bağlıyorsunuz. Birçok lokomotif modeliyle birlikte de oyununuz daha keyifli bir hale geliyor.

Train Valley 2 Türkçe dahil 14 dili destekliyor. Soracak olursanız, Train Valley 2 hikayesi yok. Sadece ray döşemeli ve dikkatli olmalısınız, başka bir ek bilgiye veya hikayeye ihtiyaç duymuyorsunuz!

Kendi gözümden Train Valley 2 hakkında bir şeyler söylemem gerekirse, oyunu oynarken keyif aldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. İlk başta eğitimi oynamayı tercih etmedim ve biraz kıvrandım fakat eğitimi oynayınca neyin, ne ile bağlanması gerektiğini saniyesinde rahatlıkla anladım. Oyunu en hızlı seviyede oynayana kadar her şey çok iyi, sorunsuz ve sıfır hasarlıydı fakat oyunun hızını artırınca kazalar da oldukça çoğaldı, bu da benim hatam… 

Train Valley 2, Steam başarımları ve Steam koleksiyon kartlarına ek olarak Steam atölyesi desteğine de sahip. Kendi haritalarınızı oluşturabiliyor, hatta kendi lokomotiflerinizi bile tasarlayabiliyorsunuz! Train Valley 2 bu konuda oldukça esnek davranmış ve kesinlikle bunlar oyuncuları mutlu edecek detaylar.

Train Valley 2‘yi aşırı derecede olmasa da öneriyorum ve oynamanızı tavsiye ediyorum. Oyun şu an için indirimle birlikte 20 TL’ye satışta fakat normal fiyatı 25 TL. Bu tarz bir oyun için 25 TL fiyat sorgulanmalı mı, açıkçası bilmiyorum. Yine de ilk 2 saat oyunu denemeniz ve öğrenmeniz, keyif alacak mısınız diye bakmanız için yeterli olacaktır. Beğenmediğinizde rahatlıkla Steam üzerinden iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Train Valley 2 Steam mağazası sayfasına ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.