Timberman İncelemesi

Merhaba, bugün Timberman isimli bağımsız basit eğlence oyunundan bahsedeceğim. Timberman, 18 Eylül 2015’de çıkışını yapmış olan ve piksel grafiklere sahip, keyifli bir oynanış sunan bir bağımsız yapım.

Timberman, kısaca, bir oduncu ile odun kestiğiniz ve ölmemeye çalıştığınız bir oyun. Fakat işler tam olarak böyle değil. Öncelikle Timberman, tahmin ettiğinizden de kolay bir oyun. Sadece A ve D tuşlarıyla ağacın sağına ve soluna geçiyor, ağacı kesiyoruz. Aslında her şey bu kadar gibi görünse de, asıl önemli olay burada başlıyor! Ağaçları keserken dallara dikkat etmelisiniz, çünkü ağacı keserken dalların olduğu bölüme gelirseniz; ÖLÜRSÜNÜZ. Evet, Timberman‘ın olayı tamamen bu. Ağaç kesiyor ve dalların olduğu bölümlerden kaçmaya, uzak durmaya çalışıyoruz. Ne kadar fazla ağaç keserseniz veya ne kadar yüksek puan yaparsanız o kadar yeni oduncu açabilir ve karakterinizin görünüşünü değiştirebilirsiniz. Fakat karakterin görüntüsünü değiştirmek pek de bir işe yaramıyor, sadece “görüntü” değiştiriyor.

Timberman, yapımcıların iddia ettiğine göre 30 milyondan daha fazla satan bir oyun! Arkadaşlarınızla veya rastgele başka bir oyuncuyla oynayabileceğiniz eşli oyunculu moda da sahip olduğunu ekleyelim. 


Timberman sistem gereksinimleri ise oldukça makul seviyede. Neredeyse her bilgisayarda, hiçbir sorun yaşamadan oyunu oynamanız mümkün. Ayrıca Timberman Türkçe dil desteğine sahip değil fakat oyun içinde herhangi bir diyalog olmadığı için Türkçe dilin eksikliğini yaşamıyorsunuz.

Timberman incelemesinin sonuna geldik! Timberman hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, oyunun görsellerini incelemek, kullanıcı yorumlarını okumak ve oyunu satın almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan Timberman Steam mağazasına ulaşabilirsiniz. Timberman‘ı keyifli oynanışı nedeniyle öneriyorum, iyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir