Thomas Was Alone İncelemesi

Merhaba, bugün Thomas Was Alone incelemesi ile karşınızdayım!

Thomas Was Alone, 12 Kasım 2012 tarihinde çıkışını yapan ve çıktıktan kısa bir süre sonra inanılmaz bir başarıya ulaşan bağımsız platform oyunudur. Thomas Was Alone, basit fakat etkileyici grafikleriyle, kısmen de olsa sizi içine çeken hikayesiyle ve keyifli oynanışıyla kesinlikle oyunculardan tam puan almayı hak ediyor!

Thomas Was Alone Türkçe dil desteğine ve Türkçe seslendirmeye sahip olmayan bir oyun. Bağımsız bir yapım olduğu için bu konunun pek fazla üzerinde durulmaması gerektiğini düşünüyorum. Fakat yine de, oyunda bulunan konuşmacı, konuşmacının anlattıkları ve ekranda yazan yazılar (aynı şeyler) biraz olsun dil gerektiriyor. Bu yüzden oyunda sadece İngilizce dil desteğinin ve seslendirilmesinin olması biraz eksi sayılabilir.

Thomas Was Alone sistem gereksinimleri ise oldukça düşük bir seviyede. Neredeyse herhangi bir bilgisayarda çalışabilecek bir oyun olan Thomas Was Alone, Windows’un yanında Mac OS X işletim sistemini de destekliyor.

Thomas Was Alone hakkında kısa bir özet geçmek gerekirse; başlangıçta Thomas isimli bir karakteri yönettiğimiz, bölümler ilerledikçe yeni karakterlerin ve ekstra zorlukların karşımıza çıktığı bir platform oyunu. Fakat her şey bu kadar basit değil. İlk başlarda kırmızı, ince ve uzun, sözde atletik karakterimiz ile oyuna başlıyor ve bölümleri teker teker geçmeye koyuluyoruz. Sonrasında, seviyeler ilerledikçe yeni karakterler oyuna dahil oluyor. Yeni karakterler, kontrol ettiğimiz karakterler ile değişmiyor. Seviyeler ilerledikçe; bir bölümde iki karakteri kontrol ediyor ve birbirlerine yardım etmelerini sağlayarak bölümleri geçmeye çalışıyoruz.

Thomas Was Alone, şu an için Steam’de 18 TL fiyatından satışa sunulmuş durumda. Steam üzerinden toplamda 3282 inceleme ile “çok olumlu” kategorisine giren ve oldukça popüler olan bu bağımsız platform oyununu satın almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Thomas Was Alone Steam satın alma sayfasına ulaşabilirsiniz. Thomas Was Alone isimli oyunu şiddetle öneriyorum, iyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.