Squishy the Suicidal Pig İncelemesi

Merhaba, bugün bağımsız platform oyunu Squishy the Suicidal Pig incelemesi ile karşınızdayım. Öncelikle Squishy the Suicidal Pig hakkında birkaç temel bilgiden bahsedeceğim, sonrasında da oyun deneyimimi aktaracağım.
Squishy the Suicidal Pig, 23 Ekim 2014’de çıkışını yapan, haliyle eski bir platform/bulmaca oyunu. Bu tarz oyunlardan oldukça keyif aldığım için eski de olsa Squishy the Suicidal Pig‘e bir şans vermek ve incelemesini yazmak istedim. Steam başarımlarına ve Steam koleksiyon kartlarına sahip olan Squishy the Suicidal Pig, ek olarak sadece tek kişilik bir oyun. Squishy the Suicidal Pig Türkçe dil desteğine sahip değil, oyunda sadece İngilizce dili yer alıyor. Zaten giriş seviyesi hariç hiçbir şekilde İngilizce diyalog yok oyunda.
 
Squishy the Suicidal Pig hikayesi şöyle başlıyor; küçük bir çiftlikte ailesiyle yaşayan bir domuz, bir gün ailesinin çiftçi tarafından götürülmesiyle ortada kalıyor. Sonrasında da onların “bir yere götürüldüğünü” değil, “kesildiğini” anlıyor. Ailesinin ona bahsettiği “domuz cenneti” hayaline kapılan ve ailesinin de orada olduğunu düşünen, eğer ölürse ailesine orada kavuşacağını düşünen karakterimiz intihar etmeye karar veriyor. İntihar ediyor etmesine, fakat intihar etmek onu domuz cennetine değil, tam tersine cehenneme gönderiyor. Buradaki şeytan ise çok sıkıldığını, eğer onun oyununu oynar ve başarırsak bizi cennete göndereceğini söylüyor. Bu oyunda da tek amacımız kendimizi bir şekilde öldürmek. Evet, Squishy the Suicidal Pig‘de bölümleri geçmek için bir bulmaca çözmeniz gerekiyor, fakat bu bulmaca nereye gideceğinizi bulmak, kendinize bir yol açmak veya eşya toplamak değil. Squishy the Suicidal Pig, bölümleri geçmeniz için kendinizi öldürmenizi istiyor.
 
Squishy the Suicidal Pig temelde çerezlik sayılabilecek bir oyun olduğu için keyifli sayılabilir. Steam’de 11,50 TL fiyat etiketi biraz göz korkutsa da, indirime girdiği zamanlarda tercih edilebilecek küçük, sevimli bir oyun. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak oyunun Steam mağazası sayfasına ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar!
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.