Arkane Rush İncelemesi

Merhaba, bugün Arkane Rush incelemesi ile karşınızdayım! Arkane Rush, 19 Ekim 2018’de çıkışını yapan bağımsız bir aksiyon oyunu. Fakat içinde biraz sihir, biraz da macerayı da barındırıyor. 


Arkane Rush, bir büyücüyü kontrol ettiğiniz, adalar arasında dolaştığınız, her adada bulunan kristali yok etmeye çalıştığınız ve bu süre boyunca yaratıklarla da uğraşmak zorunda kaldığınız sevimli bir macera/aksiyon oyunu. Ayrıca oyunun ilerleyen bölümlerinde değişik yetenekler ve oyuncuyu zorlayan kombolar nedeniyle Arkane Rush oldukça keyifli bir oyun sunuyor.

Arkane Rush hakkında genel olarak bahsetmek gerekirse: Arkane Rush‘ın grafikleri oldukça hoş. Bu tarz bir oyun için bu derecede grafikler ve efektler yerinde, yeterli seviyede. Arkane Rush oynanış konusunda da muazzam kolay ve akıcı bir oyun. Seviyeleri geçerken asla zorlanmıyor, oldukça hızlı ve rahat bir şekilde oyunu oynayabiliyorsunuz. Arkane Rush ses efektleri konusunda ortalama bir bağımsız oyunla yarışabilecek konumda. Arkane Rush her yaştan oyuncuya hitap edebilir, bu, oldukça büyük bir artı. Arkane Rush zorluk konusunda çıtayı kısmen yükseltmiş bir oyun. Başlangıç seviyelerinde hiç zorlanmıyorsunuz fakat sonrasında gelen bölümler ve yapmanız gereken kombolar nedeniyle oyun daha karmaşık, zor bir hale geliyor. Arkane Rush hikayesi ise yok, oyun herhangi bir hikayeye dayanmıyor. Arkane Rush oynanış süresi ise oldukça tatmin edici, saatlerce oynayabileceğiniz bir oyun. Arkane Rush‘da bilindiği üzere hiçbir şekilde hata bulunmuyor, rahatlıkla her seviyeyi oynayabilirsiniz. Arkane Rush fiyatı ise oldukça ucuz. Steam’de 6,20 TL fiyat etiketinden satışa sunulmuş durumda. İndirim zamanlarında oyunu yarı fiyatına almanız da mümkün oluyor. 


Arkane Rush Türkçe dil desteğine sahip değil. Oyunda da Türkçe dile sahip olmasını gerektiren bir şey yok, bu yüzden bunu eksiklik olarak saymak pek doğru sayılmaz.

Arkane Rush sistem gereksinimleri konusunda biraz sizi yorabilir. Çoğu bağımsız oyun gibi “neredeyse her bilgisayarın açabileceği” bir oyun değil. Öncelikle minimum Windows 7 işletim sistemine sahip olmanız (önerilen Windows 10), ayrıca minimum 4 GB RAM’iniz (önerilen 8 GB) olması gerekiyor. 


Bunlara ek olarak: Arkane Rush, Steam başarımlarını ve Steam koleksiyon kartlarını da içeriyor.


Arkane Rush Türkçe incelemesi bu kadar! Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Arkane Rush Steam mağazası sayfasına gidebilirsiniz. Oyunu öneriyorum, iyi oyunlar!


Arkane Rush | Steam Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.