The Long Dark İncelemesi

Merhaba, bugün hayatta kalma temalı bir oyun olan The Long Dark isimli oyuna göz atacağız.


The Long Dark, 1 Ağustos 2017’de çıkışını yapan hayatta kalma temalı bir açık dünya oyunu. The Long Dark hikayesi ise şöyle; Jeomanyetik bir felaket sonrasında kendimizi buz gibi bir ortamda buluyoruz. Düşünmemiz, keşfetmemiz ve hayatta kalkmak için bazı riskleri göze almamız gerekiyor. The Long Dark oyununda zombi, yaratık veya türevleri yok. Sadece zorlu bir doğa ve vahşi yaşam var. Kurtlar, ayılar, geyikler ve tavşanlar…

The Long Dark hakkında oldukça fazla şey söyleyebiliriz. Öncelikle The Long Dark tamamen Türkçe! Evet, yanlış duymadınız. The Long Dark Türkçe. Yani, The Long Dark Türkçe yama aramanıza gerek yok. The Long Dark Türkçe dil desteğine sahip olan nadir oyunlardan birisi ve bu da The Long Dark‘ı bizim için daha oynanabilir bir hale getiriyor.


Kısaca oyundan bahsetmem gerekirse; yukarıda özetlediğim gibi, gizemli bir olayın ardından şehirden uzak, buz gibi bir yerde buluyoruz kendimizi. Oyunda açlık, susuzluk, üşüme, yorulma ve tabi ki hastalıklar var. The Long Dark, birbirine bağlanan birçok haritadan oluşuyor. Bu yüzden amacınız tek bir bölgede kalmak değil, sürekli hareket halinde olmak ve tüm haritalardaki her bölgeyi yağmalamak olmalı. Yemek topluyor, hayvan avlıyor, tuvaletlerden su çekiyor, gerekirse kar eritiyor, kendimize alet veya ilaç yapıyor, kıyafetlerimizi tamir edebiliyoruz. The Long Dark‘ta, neredeyse doğada tek başınıza kalmış gibisiniz. The Long Dark hem atmosferiyle, hem de yapabildiğiniz aksiyonlarla size bu hissi birebir yaşatıyor.

The Long Dark sistem gereksinimleri konusunda sizi biraz zorlayabilir. Çevrenin oldukça hareketli olması, birden çok av ve avcının sizinle birlikte hareket halinde olması ve oldukça büyük harita nedeniyle The Long Dark haliyle sistem isteyen bir oyun.

The Long Dark incelemesi için yazacaklarım bu kadar. Çünkü The Long Dark -bana göre- anlatılarak değil, kesinlikle oynanarak tecrübe edilmesi gereken bir oyun. The Long Dark‘ı indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Steam mağazası sayfasına gidebilirsiniz. Oyunu kesinlikle öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.