Ruin of the Reckless İncelemesi

Merhaba, bugün Ruin of the Reckless incelemesi ile karşınızdayım! Bu yazıda Ruin of the Reckless hakkında birkaç bilgiden bahsedeceğim ve oyun hakkında kişisel yorumlarımı ekleyeceğim.

Ruin of the Reckless, 26 Nisan 2017’de çıkışını yapan bağımsız bir aksiyon oyunu. Ruin of the Reckless Türkçe dil desteğine sahip değil ve bu genel olarak bir eksik değil. Çünkü Ruin of the Reckless Türkçe‘yi değil, çoğu dili de barındırmıyor. Ruin of the Reckless sadece İngilizce ve Fransızca dillerini sunmayı tercih etmiş. Normalde tek kişilik olarak oynanan fakat isterseniz eşli olarak da oynayabileceğiniz bir oyun Ruin of the Reckless. Ayrıca Steam koleksiyon kartlarına ve Steam başarımlarına sahipken, bunların yanında, Steam Cloud ve oyun kumandası desteğini de beraberinde getiriyor.

Ruin of the Reckless hakkında kendi düşüncelerimden bahsetmem gerekirse, genelde bu tarz oyunlardan pek keyif aldığımı söylemem. Fakat Ruin of the Reckless, bu türde, parasını ödeyip satın aldığım nadir oyunlardan birisi. Genelde sevmediğim türdeki oyunlara asla para harcamayı tercih etmem fakat konu Ruin of the Reckless olunca bu konudaki çizgimi aşmış bulundum.

Ruin of the Reckless, temelde, karakteriniz ile bir kulede yaratıkları öldürdüğünüz bir oyun. Her katta bir anahtar ve bir geçiş kapısı bulunuyor. Bu anahtarı almalı ve ölmeden geçiş kapısına ulaşmanız gerekiyor. Bunu yaratık öldürmeden yapabiliyor musunuz, başarı şansınız yüzde kaç gerçekten bilmiyorum çünkü yaratıklara saldırmadan durmanız oldukça zor; çünkü çoğu üstünüze üstünüze geliyor ve onlara hadlerini bildirmek için saldırmaya başlıyorsunuz. Zaten oyun tema olarak RPG ve Rogue-like olduğu için yaratıkları öldürmeniz, komboları kullanmanız, yeni yetenekler ve eşyalar satın almanız gerekiyor. Yeni yetenekler, eşyalar ve büyüler/iksirler için yaratıkları öldürdüğünüzde elde ettiğiniz altınları kullanıyorsunuz, bu yüzden yaratık öldürmek oldukça önemli bir konu haline geliyor. Kuleye tırmanırken, yani odaları temizledikten sonra bir diğer odaya geçerken, birkaç oda atladıktan sonra karşınıza bir mağaza geliyor ve burada yeni eşyalar satın alıyor, gerekli yükseltmeleri yapıyorsunuz. Ruin of the Reckless oynanış olarak pek de zor olmasa da kısmen sizi sinirlendirmeyi başarabilir. Ruin of the Reckless sistem gereksinimleri için diyecek bir şey yok, ortalama bir bilgisayarda, yani evinizdeki bilgisayarda rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Ruin of the Reckless‘i Steam üzerinden 18 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca Ruin of the Reckless – Soundtrack paketi 10 TL ve Ruin of the Reckless – Collectors Edition Art Pack ise 6 TL’ye satışta. Ruin of the Reckless‘i satın almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu tür oyunları seven biriyseniz oldukça eğleneceğinizi düşünüyorum ve oyunu öneriyorum. İyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.