MOAI: Build Your Dream İncelemesi

MOAI: Build Your Dream bir simülasyon/strateji oyunu. 7 Nisan 2013’de çıkışını yapan MOAI: Build Your Dream, Steam’de kısmen bilindik bir oyun.

MOAI: Build Your Dream Türkçe dışında 14 dili destekliyor. Maalesef 14 dil arasında Türkçe dilinin olmaması oldukça üzücü. Oyun aşırı derecede dil gerektirmese de, Türkçe olması biraz da olsa oyunu kolaylaştırabilir ve ilgi çekici hale getirebilirdi.


MOAI: Build Your Dream hakkında ne düşündüğümü soracak olursanız, oyun ortalama düzeyde eğlenceli ve keyifli. Ayrı ayrı, kolaydan zora giden bölümlerden oluşan ve genelde mobil oyunlardan görmüş olduğumuz yıldız ve puan sistemine sahip olan MOAI: Build Your Dream, basit olarak köylülerimize veya köyümüze (hangisi daha doğru karar veremedim) yardım etme oyunu sayılabilir.

Her bölümde bize verilen görevleri tamamlamaya ve seviyeyi oldukça hızlı şekilde, fazla yıldızla ve yüksek puanla bitirmeye çalışıyoruz. MOAI: Build Your Dream görevleri nelerdir, kısaca onlardan da bahsedeyim. Her seviyede karşımıza gelen köyde bazı görevler alıyoruz. Bu görevler tek bir işle sınırlı kalmıyor, birkaç görevi aynı anda yapmamız gerekiyor. Bu görevler; haritadaki tüm sandıkları aç ve topla, haritadaki bütün ağaçları kes, en az 100 odun topla, 5 tane tarla yap, yollarda bulunan engelleri kaldır ve en az 50 taş topla gibi şeyler oluyor. 


 MOAI: Build Your Dream sistem gereksinimleri ise kafanızı yoracak seviyede değil. Neredeyse herhangi bir bilgisayarla (minimum Vista, 64 MB ekran kartı, 512 MB RAM ve 1.0 GHz işlemci) rahatlıkla oynayabileceğiniz bir oyun.

MOAI: Build Your Dream Steam‘de 13 TL’ye satılıyor ve ek olarak Steam koleksiyon kartları ile Steam başarımlarına sahip. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak MOAI: Build Your Dream‘in Steam mağazası sayfasına ulaşabilirsiniz. Zaman geçirmek için bir oyun arıyor veya mobil oyun tarzındaki seviyeli oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyunu öneriyorum. MOAI: Build Your Dream incelemesi bu kadar, size şimdiden iyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.