McPixel İncelemesi

Merhaba, bugün bağımsız point-and-click oyunu olan McPixel‘i inceliyorum. 

McPixel incelemesi yazısına başlamadan önce oyundan kısaca bahsedeyim. McPixel tamamen “tıklamaya dayalı”, yani point-and-click oyunu. Ayrıca McPixel bir bulmaca oyunu. Oyunda toplam 100 seviye, bonuslar, gizlenmiş aksiyonlar ve birçok şey mevcut.

McPixel sistem gereksinimleri ise oldukça hafif. Elinizdeki herhangi bir bilgisayarla, minimum 512 MB RAM, 70 MB boş alan ve Windows XP’ye sahip olması şartıyla McPixel‘i rahatlıkla oynayabilirsiniz.

McPixel Türkçe dil seçeneği olmayan oyunlardan birisi. Oldukça popüler olmasına rağmen sadece İngilizce diline sahip. Aslında McPixel‘in tek bir dile sahip olmasının sebebi oldukça açık, oyunda dil gerektirecek bir metin yok ve tamamen bulmaca odaklı. Bu yüzden McPixel Türkçe gibi dilleri oyuna eklemeyi tercih etmemiş.

Ayrıca McPixel, Steam koleksiyon kartlarına ve Steam başarımlarına sahip. 25 Eylül 2012’de çıkışını yapan McPixel, 2000’in üzerinde Steam incelemesiyle birlikte 10 TL fiyatıyla satışta! Bulmaca oyunlarından hoşlanıyor ve grafikleri pek önemsemiyorsanız; oyunu kesinlikle öneriyorum. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak McPixel Steam mağazası sayfasına gidebilirsiniz. İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.