Karakomik Filmler İncelemesi

Merhaba! Karakomik Filmler‘i henüz izledim ve fikirlerimi yazmak, Karakomik Filmler incelemesi için bir şeyler karalamak istedim. Öncelikle Karakomik Filmler‘i bilmiyorsanız kısaca bahsedeyim; Cem Yılmaz’ın 2019’un başında vizyona sokmayı planladığı (fakat 18 Ekim’e ertelenmişti), 60’ar dakikadan oluşan iki kısa filmi içinde barındıran bir film Karakomik Filmler. Film, 2 Arada ve Kaçamak olmak üzere ikiye ayrılıyor. Öncelikle ilk 60 dakika 2 Arada isimli filmi izliyoruz, son 60 dakikada ise Kaçamak isimli filmi…

Karakomik Filmler‘in vizyon tarihi ertelendikten sonra film oldukça eleştirildi ve hatta boykot edileceği de oldukça fazla kişi tarafından söylendi. Filmin henüz açılış rakamları (ilk 3 gündeki biletli seyirci sayısı) açıklanmadı fakat Cinemaximum‘a sahip sinemalarda bilet aradığım zaman film, ilk üç gün boyunca oldukça yoğun ilgiye maruz kalacak diye düşünüyorum.

Birinci film “Karakomik Filmler: 2 Arada” için pek fazla söylenecek bir şey yok aslında. Eleştiri yapılsa bile bunlar kesinlikle olumlu eleştiriler olacaktır. Birinci filmin akışı ve hikayesi oldukça hoşuma gitti. Kısmen komik olsa da, hikayesi nedeniyle hayli şaşırtıcıydı. Film çıkmadan önce dillendirilen “dram” havasını göremedim, çünkü dram filmi olamayacak kadar hareketliydi hikaye. Puanlamak gerekirse de 10 üzerinden 8 puanı rahatlıkla hak ediyor. İzleyiciyi neredeyse hiç sıkmadığını söyleyebilirim. İlk 60 dakikayı izlediğinize pişman olmayacaksınız.

Gelelim “Karakomik Filmler: Kaçamak” isimli ikinci filme, ikinci 60 dakikaya. Açıkçası bu kısmı birkaç sahnesi hariç hiç beğenmedim. Fakat şurası ayrı, bilim kurgu temalı bir şeyler üreten kimse yok ve Cem Yılmaz’ın bu konuya el atması oldukça saygı duyulması gereken bir şey, farkındayım. Yine de genele yayarsak asla ve asla keyifli bir film değildi. Tekrar, yine de, geçen günlerde fragmanı yayınlanan Recep İvedik 6’da Recep İvedik karakterinin vahşi doğaya montajlanmasıyla kıyaslarsak, “Karakomik Filmler: Kaçamak filminde kullanılan efektler, çevre ve yapılan makyajlar oldukça harikaydı. Fakat ikinci filmin -bana göre- fazla küfürlü olması ve küfürlerin daha çok erkeklere hitap ediyor olması garip geldi. Bu kadar fazla ve gereksiz küfür ile seyirciyi kazanmak biraz zor oldu, daha doğrusu benim izlediğim salonda öyleydi. Zaten komik olan birkaç sahne vardı, daha doğrusu salonun ortaklaşa güldüğü birkaç sahne vardı, onlarda da kahkaha üstünlüğü erkeklerde idi. İkinci 60 dakikayı puanlamam gerekseydi 10 üzerinden 4, belki de zorlarsak 5 verebilirim. 

Karakomik Filmler, IMDb’de 451 kişinin verdiği oylarla 10 üzerinden 6.9 puan almış durumda. Ben de çoğunluğa katılarak IMDb’de 7 puan vermeyi tercih ettim. Aşağıdaki videolardan Karakomik Filmler fragmanı izleyebilir ve Cinemaximum logosuna tıklayarak bilet satın alma sayfasına gidebilirsiniz! Filmi fazla olmasa da öneriyor ve izlemenizi tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi eğlenceler ve iyi seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.