Hero Siege İncelemesi

Merhaba, bugün Hero Siege isimli bağımsız hack&slash oyununa göz atacağız.

Hero Siege, 2014 yılının Ocak ayında çıkışını yapmış bir RPG, yani RYO oyunu. Rastgele oluşturulan haritalarda, rastgele oluşturulan eşyaları topluyor, rastgele oluşturulan düşmanlarla ve bosslarla karşılaşıyoruz! 

Hero Siege başlangıçta size oldukça çok fazla karakter sunuyor. Fakat maalesef bu karakterlerin çoğu uzun süreli kullanılabilecek karakterler değil. Nasıl mı, şöyle: Hero Siege‘de birçok ek paket (DLC) bulunuyor. Birkaç ana karakter hariç diğerlerini DLC satın almadan oynayabilmeniz pek mümkün görünmüyor. Çünkü oyun gittikçe zorlaşıyor ve bir yerde tıkanıyorsunuz.

Hero Siege incelemesi, aslında o kadar uzatılacak bir yazı değil. Çünkü 8-bit ve RPG oyunlarını size anlatmam yerine, sizin birebir deneyimlemeniz çok daha mantıklı ve yararlı olur düşüncesindeyim.

Hero Siege hakkında söylemem gereken birkaç şey daha var. Toplam 4 kişi (arkadaşlarınızla birlikte) Hero Siege‘i oynamanız mümkün. Oyun hem tek, hem de çok oyunculu versiyona sahip. Oyunun 5 senelik olduğunu düşünerek çok oyunculu moda girmeyi düşünmedim fakat çoğu kişi oyunun sunucularının başarısız olduğunu ve bug’larla dolu olduğunu söylemiş. Bu konuda da Hero Siege‘i arkadaşlarınızla birlikte oynamak size kalmış.

Hero Siege Türkçe dil seçeneğine maalesef sahip değil. Fakat Steam başarımları, Steam koleksiyon kartları, oyun kumandası desteği ve Steam Cloud ile sizi yine de tatmin etmeyi başarıyor.

Hero Siege‘i 13,99 TL fiyatıyla Steam’den satın alabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak oyunun Steam mağazasına ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.