Emily is Away İncelemesi

Merhaba, bugün Emily is Away incelemesi ile karşınızdayım! Öncelikle Emily is Away hakkında birkaç bilgiden bahsedeceğim, sonrasında da Emily is Away hakkında kendi fikirlerimi belirteceğim.

Emily is Away, 20 Kasım 2015’de çıkışını yapan zengin hikayeli bir bağımsız yapım. Emily is Away, liseden üniversite dönemine kadar olan süreçte Emily isimli arkadaşımızla AIM (MSN benzeri, oldukça eski bir program) üzerinden yaptığımız konuşmaları konu alıyor. Emily is Away hikayesi de aslında Emily ile arkadaşlık ilişkimize ve kısmen de olsa flörtleşmemize bir bakış atıyor. Emily ile sohbet ediyor, vereceğimiz cevapları seçiyor ve konuşmayı sürdürüyoruz. Oyun bize her seferinde üç seçenek sunuyor ve bunlardan birisini seçmemiz, Emily’nin mesajlarını yanıtlamamız gerekiyor. Bazı seçimleri dikkatli seçmelisiniz. Örneğin, bir müzik grubundan bahsederken onları sevmediğinizi söylerseniz, bir sonraki konuşmanızda Emily bunu hatırlıyor ve onları sevmediğinizi size hatırlatıyor. Ayrıca Emily is Away hikayesi oyuncu tarafından yönlendiriliyor. Yani, yapacağınız her seçim hikayenin nereye gideceğini belirliyor. Oyun toplamda 5 bölümden oluşuyor; 2002, 2003, 2004, 2005 ve 2006. Emily is Away Türkçe dil desteğine sahip değil. Emily is Away sadece İngilizce diliyle piyasaya sunulmuş durumda. Emily is Away sistem gereksinimleri için meraklanacak bir şey yok, çalışan bir bilgisayarınız varsa bu oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Emily is Away hakkında kişisel yorumlarıma gelirsek; zengin hikayeli, önemli seçimlerin olduğu ve hikaye temalı oyunlardan genel olarak oldukça hoşlanıyorum. Emily is Away‘i de bu tarz bir oyun ararken keşfettim ve pişman olduğumu da söyleyemem. Tahmini oyun süresi maksimum 30 dakika diyebilirim, eğer başarımları kazanmak istiyorsanız 2 saat oyun süresi yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Oyuna başlangıçta görünen isminizi ve size hitap edilecek gerçek isminizi yazıyorsunuz; her sene fotoğrafınızı, o sene popüler olan görsellere göre güncelleyebiliyorsunuz. Bu detaylar, böylesi basit bir oyun için oldukça hoş ve dikkat çekici. Oyun size; gerek grafikleriyle, gerek bahsedilen konularıyla, gerek görselleriyle oldukça fazla nostalji yaşatmayı başarıyor. Bu yüzden de ayrıca bir artı puan kazandığını söylemek yanlış olmaz. Emily is Away‘in en büyük avantajı, oyunun teması, oynanışı veya hikayesinden çok ücretsiz olarak sunulması. Evet, yeni oyunları ücretli olsa da, başlangıç oyunun, özellikle bu kategoride bir oyunun ücretsiz olması oldukça güzel bir hareket. 

Emily is Away‘i şiddetle öneriyorum. Oyun ücretsiz ve yaklaşık 30 dakika oyun süresi mevcut. Bu yüzden kaybedecek hiçbir şeyinizin olmadığını eklemeli ve sizi oyunla baş başa bırakmalıyım. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Emily is Away Steam sayfasına gidebilirsiniz! İyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.