Cities: Skylines – After Dark İncelemesi

Merhaba, bugün Cities: Skylines isimli oyunda ek paket olarak satılan After Dark isimli paketten bahsedeceğiz. After Dark ek paketi, Cities Skylines gece gündüz döngüsü, Cities Skylines eğlence bölgeleri, Cities Skylines turist bölgesi içeriyor ve ayrıca; Cities Skylines otel nasıl yapılır, Cities Skylines taksi nasıl yapılır, Cities Skylines bar nasıl yapılır, Cities Skylines otobüs terminali nasıl yapılır gibi sorulara da cevap veriyor.

After Dark ek paketi ilk olarak, oyunun standart versiyonunda yer almayan gece-gündüz döngüsüne sahip. Bu ek paket şehrinize gece-gündüz döngüsü ekleniyor. Gece-gündüz döngüsü, oyunun durumunu da değiştiriyor. Yani, sabahları şehrin trafiği oldukça yoğun olurken, akşam saatlerinde trafik gözle görülür seviyede azalıyor.

After Dark ek paketi ikinci olarak, artık eğlence bölgeleri oluşturulabilmesini mümkün kılıyor. Böylece ticari (commercial) bölgeleri eğlence bölgesine dönüştürebilirsiniz. Bu sayede eğlence bölgesinde yer alan mağazaların geceleri de aktif olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. 

After Dark ek paketi üçüncü olarak, turistlere özel bölgeler oluşturulmasını sağlıyor. Barlar, restoranlar, oteller, yani kısaca turistlerin ilgisini çekecek ve onları ağırlayacak bir ticari (commercial) bölge kurabilirsiniz. Bunlara ek olarak marinalar, balıkçılık turları ve kumsalda yapılacak daha birçok yeni özellik de geliyor.


After Dark ek paketi dördüncü olarak, şehirdeki hizmetleri artırıyor. 

  • Artık suçlular karakollardan hapishanelere gönderilebilecek. 
  • Yeni taksi hizmetiyle birlikte başta turistler olmak üzere şehrinizdeki herkes taksileri kullanabilecek.
  • Kargo limanları, artık kargo trenleri ile birleştirilebilecek.
  • Yeni uluslararası havalimanı ile birlikte daha fazla yolcuyu taşıyabilirsiniz. Fakat dikkatli olmakta fayda var, çünkü daha fazla yolcu, daha fazla trafik ve daha iyi toplu taşıma sistemi demektir. Ayrıca uluslararası havalimanı, metro istasyonlarına bağlanabilir.
  • Otobüs terminali ile otobüs aktarma merkezi kurabilir ve şehrinizde yaşayan vatandaşlara daha iyi bir toplu taşıma hizmeti sunabilirsiniz.
Cities: Skylines After Dark incelemesi bu kadar. Cities: Skylines After Dark hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir