AdVenture Capitalist İncelemesi

AdVenture Capitalist, oynaması ücretsiz olan bağımsız bir clicker oyunu. Çıkışını 30 Mart 2015’de yapan AdVenture Capitalist, 40 binin üzerindeki inceleme rakamlarıyla Steam’de “çok olumlu” kategorisinde yer alıyor. Gelin, AdVenture Capitalist hakkında birkaç şeyden bahsedelim.

AdVenture Capitalist bir yönetim oyunu. Limonata satarak başladığımız bu yolda, para kazandıkça yeni mağazalar alıyor, yeni çalışanları aramıza katıyor ve yeni özellikler satın alıp kazancımızı katlamaya çalışıyoruz. AdVenture Capitalist‘in teması clicker olduğu için, üretim yapmak için elinizde bulunan (sattığınız) ürünlere sürekli tıklamanız gerekiyor. Böylece her tıkladığınızda satış yapıyor (para kazanıyor) ve yeni şeyler almak için gereken parayı topluyorsunuz. Zaman geçtikçe bu işler otomatik yapılıyor, hatta oldukça hızlı yapılmaya başlıyor ve sizin tıklamanıza bile gerek kalmadan oyun kendi kendine size para kazandırmaya başlıyor. Yani aslında buradaki olay şu; zenginliğe giden yolda öncelikle biraz çabalamalısınız. Tıklamalı, yorulmalı, satış yapmalı ve para biriktirmelisiniz. Sonrasında da varlıklarınız, çalışanlarınız ve harici özellikleriniz arttıkça, geliriniz de bunlara oranla artmaya başlıyor. Böylece zengin oluyor, hatta dünya bile dar geliyor ve diğer gezegenlere satış yapmaya gidiyoruz!

AdVenture Capitalist Türkçe dil seçeneğine sahip değil. AdVenture Capitalist sadece İngilizce dilini sunuyor oyunculara. Zaten genel olarak AdVenture Capitalist Türkçe dil desteği gerektiren bir oyun değil, bu yüzden pek de problem değil.

AdVenture Capitalist oynaması ücretsiz bir oyun. Ayrıca Steam başarımlarına ve koleksiyon kartlarına sahip. AdVenture Capitalist oyununu yoğun bir şekilde olmasa da, zaman geçirmek için yerinde bir oyun olduğundan kısmen de olsa öneriyorum. Clicker oyunlarından hoşlanmıyorsanız denemenizi asla tavsiye etmiyorum. Oyun ücretsiz olsa da, 18 TL’ye Savvy Investor Bundle isimli ek paketini satın alabilir ve oyun içinde ek özelliklere sahip olabilirsiniz! Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak oyunun Steam sayfasına gidebilir ve isterseniz ek paketini de satın alabilirsiniz. AdVenture Capitalist incelemesi bu kadar, size iyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.