Udemy Nedir?

Merhaba, bugün Udemy isimli platformun ne olduğundan ve ne işe yaradığından bahsedeceğim. 


Udemy nedir? Udemy aslında bir online eğitim platformu. Bu kadar başarılı bir platformu yabancı sanabilirsiniz fakat hayır, Udemy tamamen bir Türk girişimi.

Udemy‘de şu an 5 milyonu aşkın öğrenci ve 25 binin üzerinde kurs bulunmaktadır. Bu sayılar her geçen gün artmakta, çünkü Udemy insanların hayatında fazlasıyla önemli bir rol oynamaya başlamaktadır. Udemy‘de birçok şeyin eğitimini vermeniz veya eğitimini almanız mümkün. Peki Udemy kursları nelerdir onlardan bahsedelim: Yazılım dilleri, grafik tasarım programları, animasyon programları, kişisel gelişim kursları, dil öğrenme ve geliştirme, hobiler gibi birçok, hayal edemeyeceğiniz kadar fazla kurs seçeneği var Udemy‘de.

Udemy‘e iki sıfatla üye olmanız mümkün: Eğitmen ve öğrenci. Eğer eğitmen olarak üye olursanız eğitim videolarınızı Udemy‘e yükleyebilir, isterseniz onları ücretsiz yayınlayabilir, isterseniz de belirli bir ücret karşılığında diğer öğrencilere satmayı tercih edebilirsiniz. Eğer öğrenci olarak üye olursanız eğitim videolarını belirli bir ücret karşılığında satın alabilir, kursu bitirdikten sonra online sertifika alabilir ve eğer beğenmezseniz 30 gün içinde kursu iade edebilirsiniz!


Udemy‘de amatör videolardan, muazzam profesyonel videolara kadar her türlü eğitim videosu bulmanız mümkün. Her dilden, her milletten, her konudan videolar da aynı şekilde Udemy‘de yerini alıyor. Udemy ile tanışalı 14-15 ay oldu ve gerçekten ücretsiz videolardan (örn. YouTube) öğrenebileceklerimden kat kat fazlasını öğrendim. Kesinlikle Udemy‘i sizlere tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.