Nahimic 2+ Audio Driver Nedir?

Bugün, MSI bilgisayarlarda yardımcı program olarak kullanılan Nahimic isimli ses sürücüsüne, daha doğrusu programına göz atacağız.


Nahimic 2+ Audio DriverMSI markasının üretmiş olduğu bir araç/yardımcı program. Şimdi gelin, tüm detaylarıyla Nahimic 2+ Audio Driver nedirNahimic 2+ Audio Driver nasıl kullanılır ve Nahimic 2+ Audio Driver nasıl indirilir sorularını yanıtlayalım.

MSI laptopumu satın alalı yaklaşık 2 sene olmak üzere. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek, hatta mükemmel seviyeye çıkarmak için MSI oldukça iyi çalışmış denilebilir. Ses konusunda ihtiyaç duyduğunuz ve duyacağınız her şeyi MSI düşünmüş ve Nahimic ile kullanıcılarına sunmuş.

Nahimic veya geniş ismiyle Nahimic 2+ Audio Driver, kaliteli bir kulaklık ile çok daha iyi deneyimlenebilecek bir program. Yani, bilgisayarın hoparlörü konusunda size pek bir şey sunmuyor, sunamıyor olabilir; fakat kaliteli bir kulaklık veya kaliteli bir hoparlöre sahipseniz eğer sizi oldukça mutlu edecektir. 

Peki gelelim şu soruya: Nahimic ne işe yarar? Nahimic, bilgisayar üzerinden gelen sesi isteğinize göre ayarlamanızı sağlıyor. Nasıl mı, hemen özetleyeyim. Nahimic‘e girdiğinizde karşınıza bir panel çıkıyor. Bass artırıp, azaltabilir; istediğiniz seviyede sesi temizleyebilir; sesi sert/normal/yumuşak şekillerde artırabilir; seçeceğiniz ortamlara göre yankı verebilir; tiz artırıp azaltabilir; son olarak da surround ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Mikrofon tarafında ise sesinizi şekillendirebilirsiniz. Sesinizi şekillendirmekten kasıt; sesinizin bassını artırabilir, tizi azaltabilir veya tam tersini yapabilirsiniz anlamına geliyor. Ayrıca sesinizin seviyesini ayarlayabilir ve “gürültü kaldırma” özelliğini de kullanabilirsiniz.

Eğer video kaydı yapıyorsanız XSplit programı ile Nahimic‘i bağlayarak ses kaydı da yapabilirsiniz.

2 Yorum

  1. hüseyin Cevapla

    Nahimic2+ nın bluetooth desteklememesi en boktan özelliği, 3. versiyon destekliyor fakat o versiyon da yeni modeller ile uyumlu. varsa alternatif iyi olur aslında. cs:go falan oynarken sesler tok ve net geliyor nahimicle ama bluetoot kulaklık kullanırken sanki 3 tl lik kulaklıkla dinliyormuş gibi patlak patlak ince sesler geliyor.

    1. Cenk Baytınaz Cevapla

      Çoğu şeyi yeni versiyona uyumlu yapmışlar ve ayrıca son zamanlarda Nahimic2+ çalışmamaya da başladı. Bahsettiğin gibi yeni versiyon da yeni modellerle uyumlu olduğu için dışlanmış gibi kaldık. Yine de, Equalizer APO isminde bir ekolayzır keşfettim birkaç ay önce; kablolu ve kablosuz cihazlarımın hepsinde tam performans gösterdi ve sorunsuz, net bir ses kalitesi alıyorum. Göz atmanı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.