Forgotten Temple Nedir?

Forgotten Temple veya Forgetten Temple etkinliği, Knight Online isimli MMORPG oyununda yer alan bir oyun içi etkinliktir. Bu etkinliğe günün belirli saatlerinde giriş yapılmakta ve etkinliği başarıysa tamamlamanız durumunda ödül kazanılmaktadır.

Moradon haritasının en sonunda bulunan [Priest] Iris isimli NPC’den giriş yapılabilmektedir. Giriş için üzerinizde 100.000 Coins (100K) bulunması gerekmektedir.

Forgotten Temple, 30 dakika boyunca bir oda içerisinde doğacak olan yaratıkları diğer tüm oyuncularla birlikte öldürdüğünüz bir etkinliktir. Forgotten Temple etkinliğinde en önemli iki şey mevcut. Birincisi, asla ölmeyin. Öldüğünüz zaman etkinliği kazanmamış sayılacak ve etkinlikten atılacaksınız. İkincisi, verebildiğiniz kadar hasar vermeye çalışın. Çünkü etkinliğin sonunda alacağınız ödül, sizin ve partinizin verdiği toplam hasara göre belirlenecektir.

Forgotten Temple etkinliğine toplamda 80 kullanıcı girebilmektedir. Eğer etkinlik başladığında 80 kullanıcı sınırına ulaşılamazsa, etkinliğin ilk 5 dakikası giriş yapmak mümkün olacaktır. 

Etkinlik süresi boyunca oldukça güçlü 5 yaratık, her 5 dakikada bir doğacaktır. Yaratıkların doğmasıyla birlikte odadaki tüm oyuncular ekstra güç (buff) kazanacaktır.

Beşinci dakikada; tüm statlarınıza 10 eklenecek.
Onuncu dakikada; HP ve MP’niz tamamen doldurulacak.
On beşinci dakikada; defans seviyeniz 100 artacak.
Yirminci dakikada; HP ve MP’niz tamamen doldurulacak.
Yirmi beşinci dakikada; saldırı gücünüz yüzde 10 artacak.

Eğer etkinlikten ayrılır veya ölürseniz bu ekstra güçler silinecektir. Ayrıca aynı şekilde etkinlik sona erdikten sonra da güçler silinecektir.

Forgotten Temple etkinliği düşük seviye ve yüksek seviye olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Düşük seviyeye 46. ve 59. seviyeler arasındaki kullanıcılar katılabilirken, yüksek seviyeye 60. seviyenin üstündeki kullanıcılar katılabilmektedir.

Forgotten Temple ödülleri
Forgotten Temple ödülleri nedir
Forgotten Temple ödülleri nelerdir

Düşük seviye Forgotten Temple ödülleri;

– Etkinlik süresince ölen kullanıcılar ödül kazanamayacaktır.
– Çok az hasar veren oyuncular ve partiler ödül kazanamayacaktır.
– Normal düzeyde hasar veren oyuncular ve partiler 1 adet Forgotten Temple Red Treasure Chest (Kırmızı Kutu) ve 1 adet Low-level Forgotten Temple Coin kazanacaktır.
– Yüksek düzeyde hasar veren oyuncular ve partiler 1 adet Forgotten Temple Green Treasure Chest (Yeş”il Kutu) ve 1 adet Low-level Forgotten Temple Coin kazanacaktır.

Yüksek seviye Forgotten Temple ödülleri;

– Etkinlik süresince ölen kullanıcılar ödül kazanamayacaktır.
– Çok az hasar veren oyuncular ve partiler ödül kazanamayacaktır.
– Normal düzeyde hasar veren oyuncular ve partiler 1 adet Forgotten Temple Green Treasure Chest (Yeşil Kutu) ve 1 adet Forgotten Temple Coin kazanacaktır.
– Yüksek düzeyde hasar veren oyuncular ve partiler 1 adet Forgotten Temple Blue Treasure Chest (Mavi Kutu) ve 1 adet Forgotten Temple Coin kazanacaktır.


– 2 tane Low-level Forgotten Temple Coin vererek, 1 tane Red Treasure Chest alabilirsiniz.

– 3 tane Low-level Forgotten Temple Coin vererek, 1 tane Green Treasure Chest alabilirsiniz.

– 2 tane Forgotten Temple Coin vererek, 1 tane Green Treasure Chest alabilirsiniz.

– 3 tane Forgotten Temple Coin vererek, 1 tane Blue Treasure Chest alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.