Cooler Master MasterKeys Lite RGB Oyuncu Klavyesi

Merhaba, bugün birkaç ay önce Hepsiburada üzerinden satın aldığım Cooler Master MasterKeys Lite RGB LED Memchanical TR Oyuncu Klavyesi hakkında bir şeyler yazmak istedim.

Uzun ismi Cooler Master MasterKeys Lite RGB LED Memchanical TR Oyuncu Klavyesi SGK-3040-KKMF1-TU olan klavye, şu an 259 TL’ye satışta.

Yaz tatili başında yeni klavye almayı düşünürken mekanik klavye ve RGB klavye konusunda çok ısrarcıydım. Mekanik klavye sesi bana oldukça keyif veriyor ve klavyenin özellikle gökkuşağı aydınlatması göze hoş geliyordu. Hem RGB hem de mekanik olan birkaç klavyeye göz attım fakat 300 TL üstüne çıkmayı düşünmediğim için çoğunu elemek zorunda kaldım. Bazı klavyeler mekanik fakat RGB değil, bazı klavyeler RGB ama mekanik değildi. Benim de burada bir seçim yapmam gerekti ve oldukça uzun bir uğraştan sonra Cooler Master MasterKeys Lite‘ı tercih ettim.

Mekanik tuş hisli klavyeler ve mekanik klavyeler gibi doyurucu/tok bir ses arıyorsanız bu konuda istediğinizi alacağını pek söyleyemem. Fakat tuşların çıkarttığı sesler oldukça tatmin edici. Cooler Master MasterKeys Lite tamamen sessiz bir klavye değil, kesinlikle bunu bilerek almalısınız. Fakat kısmen de olsa mekanik klavyenin tuş hissiyatını size hissettiriyor. Zaten Cooler Master MasterKeys Lite isimli ürün mekanik hisli klavye olarak geçiyor.

Ayrıca Cooler Master MasterKeys Lite ışıklandırma konusunda oldukça kaliteli ve tatmin edici. Gökkuşağı ile tüm renklerin dalgalandığı, tek bir rengin yanıp söndüğü, birden çok rengin yanıp söndüğü, her tuşa bastığınızda çevresindeki aydınlatmanın yanması gibi birçok seçeneği mevcut. 

Fiyat konusunda da bence oldukça tatmin ediciydi. Hepsiburada’dan Zoccoshop üzerinden gerçekleştirdim alışverişimi. Birden çok satış mağazası var fakat ben aldığımda da, şu anlık da en uygun fiyat Zoccoshop mağazasına aitti. 

26 tuşa kadar anti-ghost özelliğine sahip olan Cooler Master MasterKeys Lite klavyesi, ayrıca su geçirmeyen dayanıklı bir yapıya sahip. Tuşları değiştirmek, aksesuar takmak istiyorsanız da buna Cooler Master MasterKeys Lite oldukça kolaylık sağlıyor. Diğer tüm klavye aksesuarları ile uyumlu tuş başlıklarına sahip.

Cooler Master MasterKeys Lite klavyesi hakkında son olarak bir özet geçmek istiyorum.

Aydınlatması var ve RGB. 
Kablolu bir klavye, oldukça da uzun.
Bilek desteği yok, küçük sayılabilecek bir klavye.
Fonksiyon tuşlarına sahip.
Mekanik değil fakat mekanik hisli bir klavye.
Oyun klavyesi olarak geçiyor.
Numpad tuşları mevcut.
Garantisi ise 24 ay.

Cooler Master MasterKeys Lite incelemesi hakkında yazacaklarım şimdilik bu kadar. Klavye ile alakalı merak ettiğiniz şeyleri sosyal medya hesaplarımdan bana yazabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir