Rot Gut İncelemesi

Merhaba. Bugün keyifli bir bağımsız yapım olan Rot Gut isimli oyundan kısacık bahsedeceğiz.

Rot Gut hakkında genel bilgiler vermem gerekirse; Rot Gut 12 Temmuz 2016’da çıkışını yapan iki boyutlu bir platform oyunu. İçinde bolca aksiyon ve hikayesinde de kısmen macerayı barındırıyor.

Rot Gut hikayesi ise pek fazla ilgi çekici ve uzun değil. Fakat böyle bir oyun için hikayenin olması bile tatmin edici. Rot Gut oyununda 1920 yıllarında Amerika’da bir ajansınız. Yeraltı örgütlerinin foyasını ortaya çıkarıyor ve onlarla çatışıyorsunuz.

Müzikleri ve atmosferi konusunda oyuncuları oldukça tatmin eden Rot Gut, aksiyon temalı platform oyunu sevenleri de kendisine çekmeyi başarıyor. İki yılı aşkın süredir Steam kütüphanemde keşfedilmeyi bekleyen bu yapım, benim oldukça hoşuma gitti. Sadece vakit geçirmek için ve gerekirse bir inceleme yazısı yazarım diye 5-10 dakikalığına ziyaret etmeyi planladığım Rot Gut, beni bir dakika bile oyundan koparmadı ve yaklaşık 45 dakika gibi bir oyun süresiyle birlikte oyunu tamamladım.

Oyunda düşmanlarımızla savaşırken ok tuşlarını kullanıyor, boşluk tuşu ile ateş edebiliyoruz. Ayrıca 1, 2 ve 3 tuşlarını kullanarak silahımızı değiştiriyoruz; 1 tuşuna basarak tabanca, 2 tuşuna basarak pompalı ve 3 tuşuna basarak taramalı silahımıza geçiyoruz. Tabancanın mermisi sınırsız, pompalı ve taramalı tüfeğin mermisi ise oyun içinden bulunuyor veya satın alınıyor.

Rot Gut‘da ayrıca ödül ve oyun içi satın alma sistemi var. Geçtiğimiz yollardaki kutuları kırarak ve düşmanlarımızı öldürerek para kazanabiliyoruz. Bu paralar ile bölüm sonlarında, bölümün ortasında veya gizli, kuytu bir köşede bulunan makinelerden pompalı mermisi, taramalı tüfek mermisi ve can satın alabiliyoruz.

Rot Gut hakkında bahsedeceklerim bu kadar. Rot Gut, kendisi de kısa bir oyun olduğu için hakkında pek fazla şey yazılması mümkün değil. Size tavsiyem 30-40 dakikanızı ayırıp bu oyuna bir şans vermeniz. Çünkü bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak 4,20 TL gibi oldukça uygun bir fiyata satılan Rot Gut‘ı satın alabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!


Rot Gut | Steam Mağazası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.