Oyna Kazan Bilgi Yarışması Nedir?

Merhaba, bugün para kazandıran uygulama olan Oyna Kazan Bilgi Yarışması uygulamasına göz atacağız.

Öncelikle Oyna Kazan nedir, Oyna Kazan bilgi yarışması nedir sorularına yanıt vermem gerekiyor. Yurt dışında uzun süredir popüler olan canlı bilgi yarışmaları, artık Türkiye’de de aktif olmaya başladı. Bir önceki yazım Hadi Bilgi Yarışması ise bu konuda öncü olmuştu. Sonrasında da benzer uygulamalar sabit temada fakat değişik yarışma formatlarıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya başladılar. Oyna Kazan Canlı Bilgi Yarışması, temelde kullanıcılara canlı yayında soruların sorulduğu ve en sonunda kazananlara belirlenen miktardaki ödüllerin dağıtıldığı bir bilgi yarışması uygulaması.

Kafanızda Oyna Kazan para ödülü nedir, Oyna Kazan para ödülü ne kadar soruları varsa şöyle yanıtlayabilirim. Oyna Kazan, değişik formatlarıyla kullanıcıların karşısına çıkan bir uygulama. Yani, birden çok değişik yarışma ile para kazanmanız mümkün. Fakat en basitinden para ödülünün nasıl dağıtıldığını söylemem gerekirse; örneğin 12 soruluk bir yarışmadasınız. Büyük ödül olarak 10 bin Türk Lirası belirlendi ve 12 sorunun hepsini 10 kişi bildi. Yarışmadaki tüm soruları bildiği için kazanan bu 10 kişi, büyük ödül olan 10 bin TL’yi aralarında bölüşüyorlar. Yani, kişi başı 1000 Türk Lirası ödül alıyorlar. Genelde maalesef yarışmaları 10-20 kişi kazanması mümkün olmuyor. Yaklaşık 100 bin kişiyle başlayan yarışmalar, joker kullanımlarına ve soruların zorluk seviyesine göre yaklaşık 10-20 bin kişiyle bitiyor. Böylece 10 bin liralık ödül, kişi başı 1 lira veya 50 kuruş olarak dağıtılıyor. Günde birden fazla yarışma olduğunu ve hepsini kazandığınızı düşünürsek aylık 100 liranın üzerinde bir kazanç elde etmeniz mümkün Oyna Kazan üzerinden.

Oyna Kazan parayı nereden buluyor sorusunun cevabı ise her zaman olduğu gibi sponsorlar. Sponsorlar ile yapılan anlaşmalar ile elde edilen gelirlerin bir kısmı Oyna Kazan uygulamasının masraflarına harcanırken, geri kalan büyük bir kısmı ise kullanıcılara ödül olarak dağıtılıyor.

Oyna Kazan uygulamasını nasıl indirebilirim diyorsanız telefonunuzdaki uygulama mağazasından veya aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!

1 Yorum

  1. Enes Talha Cevapla

    Bilgi yarışmalarındaki paralar nereden geliyor hep merak etmişimdir, bence sadece sponsorlar değil mesele. Oyna kazan gibi bilgi yarışmalarında sabırlı olmak lazım. Yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.