Long Shot İncelemesi

Genelde romantik komedi filmlerini pek fazla tercih etmem fakat Charlize Theron‘ı ve özellikle Seth Rogen‘ı gördüğümde listeme eklemekten kendimi alamamıştım Long Shot‘ı.

Öncelikle Long Shot‘a genel bir bakış atalım, sonrasında da kişisel yorumlarımı belirteyim. Long Shot, 3 Mayıs 2019’da çıkışını yaptı. Filmin çıkmasının üzerinden pek fazla bir zaman geçtiği söylenemez. 125 dakikalık -bence- uzun bir süreye sahip olan Long Shot filmi, IMDb’de yaklaşık 40 bin kişinin oylamasıyla tam olarak 10 üzerinden 7 puan almış. Ayrıca Metacritic puanı da tatmin edici, 100 üzerinden 67.

Spoiler vermeden filmin konusundan bahsetmek gerekirse, çocukluklarında tanışmış olan iki kişi, Charlotte ve Fred (Charlize Theron ve Seth Rogen), yıllar sonra tekrar bir araya geliyor. 

ABD’nin mevcut Dışişleri Bakanı olan Charlotte, hem güçlü ve sert karakteriyle hem de mevcut başkanın diğer seçimlerde kendisini destekleme sözüyle birlikte ABD’nin ilk kadın başkanı olmak için kolları sıvıyor. Fred ise sert üsluplu bir gazeteci ve çalıştığı gazetenin sürekli eleştirdiği kişilere satıldığını görünce işinden ayrılıyor. Kafa dağıtmak için en yakın arkadaşıyla birlikte bir partiye giden Fred, orada Charlotte‘u görür ve olaylar gelişir.


Long Shot konusu aslında neredeyse bu kadar. Fragmanında biraz daha detaylı işlenmiş olsa da, yazıya daha fazlasını dökmek pek fazla hoş olmayacaktır. Çünkü Long Shot‘ın akışını, eğlencesini ve bazen şaşırtan sahnelerini okuyarak öğrenmeniz filmin tadını kaçıracaktır.Ben, IMDb’de 7/10 verenlerin aksine biraz daha keyif alarak 8/10 vermeyi tercih ettim. Bana göre komedisi, akışı ve eğlencesiyle -ki eğlencesi neredeyse bitmiyor- keyifli bir filmdi Long Shot. Okuduğum ve gördüğüm kadarıyla bazıları Seth Rogen filmleri konusunda biraz ön yargılı olsa da, ben elimden geldiğince bu aktörün tüm filmlerini izlemeye gayret gösteriyorum. 


Long Shot eleştirisi yapmam gerekir mi bilmiyorum fakat standart bir komedi filmini ne kadar eleştirebilirsin, iyi ve kötü yanlarını ne kadar bulabilir ve söyleyebilirsin onun hakkında kararsızım. Bence normal bir Seth Rogen filmi fakat eğlencesini biraz daha yüksek tutmuşlar sadece. Bol bol komedi ve biraz da aşk istiyorsanız bu film tam size göre. Kesinlikle izlemelisiniz demiyorum fakat izlediğiniz halde pişman olmayacağınıza baya yüksek bir oranla eminim.


Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak Long Shot filmiyle alakalı diğer sayfalara gidebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler!


Long Shot | IMDb
Long Shot Birinci Fragman | YouTube
Long Shot İkinci Fragman | YouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.