Juraid Mountain Etkinliği Nedir?

Merhaba. Bugün Knight Online isimli MMORPG‘de yer alan bir etkinlik olan Juraid Mountain‘den bahsedeceğiz.

Öncelikle Juraid Mountain etkinliği nedir bundan bahsedelim. Juraid Mountain, 70. seviye ile 83. seviye arasındaki kullanıcıların (70 ve 83 dahil) katılabildiği, sekiz kişilik partilerden oluşan, ilerlemeye dayalı bir etkinliktir. İlerlemeye dayalı derken kastettiğim şu; etkinlikte 3 küçük oda ve 1 büyük oda mevcut. Temel amacın en sondaki büyük odaya ulaşmak olduğu Juraid Mountain‘de, bulunan ilk 3 odayı tek tek geçmeden büyük odaya erişmeniz mümkün değil.

Juraid Mountain, Eslant haritasında yer alan [Reserve Knight Captain] Rugur isimli NPC üzerinden kayıt olarak katılabildiğiniz bir etkinlik. Etkinlik saati geldiğinde ilk 10 dakika kayıt süresi ve sonrasında 50 dakika etkinlik süresi olmak üzere 60 dakika (1 saat) süren bir etkinlik Juraid Mountain. Her iki ırkın da katılabildiği etkinlikte, aslında büyük odaya ulaşmaya çalışan 16 oyuncu mevcut. Yani, 8 Karus ve 8 Human olmak üzere her iki ırktan sekizer oyuncu bu etkinliği kazanmak için savaşmakta.

İlk 3 odayı geçmek için ya odada bulunan bütün yaratıkları öldürmeniz ya da 10 dakikalık sürenin geçmesini beklemelisiniz. Yaratıkların tamamını öldürdüğünüz zaman da, 10 dakika geçtiği zaman da bulunduğunuz odanın kapısı açılmakta. 

Kazanmak için büyük odada bulunan Devabird isimli yaratığın öldürülmesi gerekmektedir. Bu yaratığı hangi ırk öldürürse etkinliği kazanır. Eğer her iki ırk da Devabird isimli yaratığı öldürmeyi başaramazsa, o zaman karşı ırkı en çok öldüren ırk 50 dakikanın ardından kazanmış sayılır. Çünkü, ilk 3 odada kendi ırkınız ve partiniz ile birlikteyken, son ve büyük odada karşı ırk ile karşılaşıyorsunuz ve Devabird‘ü öldürmeye çalışıyorsunuz.

Etkinliği kazandığınız taktirde 70-80 seviye arasında (70 ve 80 dahil) yüzde 1 oranında deneyim puanı kaybedersiniz. Eğer 81, 82 veya 83 seviye iseniz, Premium paketine sahip olmayan kullanıcılar 21 milyon deneyim puanı ve Premium paketine sahip olan kullanıcılar 15 milyon deneyim puanı kaybederler.

Ayrıca, etkinliği kazandığınız taktirde birkaç ödül de kazanacaksınız. Öncelikle, ilk 3 odada bulunan toplam 12 büyük yaratıktan Black Gem, Green Gem, Blue Gem, Yellow Gem, Red Gem ve Silvery Gem kazanmanız mümkün. Ayrıca etkinliği kazandığınız taktirde 70, 71 ve 72. seviyeler Green Gem, 73 ve 74. seviyeler Blue Gem, 75 ve 76. seviyeler Yellow Gem, 77. ve 78. seviyeler Red Gem ve 79. ve 80. seviyeler Silvery Gem kazanır. Ayrıca Devabird‘ü öldürdüğünüz zaman Silvery Gem, Silver Bar ve Gold Bar kazanma şansınız da mevcut. Kaybedenler ise seviyeye bakılmaksızın Black Gem kazanırlar.

Elde ettiğiniz gemleri kırdırmanız için Moradon haritasında yer alan Chaotic Generator‘ü ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.