Hiiro İncelemesi

Merhaba, bugün Hiiro isimli bağımsız platform oyununa göz atacağız. Hiiro, temelde iki boyutlu, sakin bir atmosfere sahip bir macera oyunu. 

12 Temmuz 2016’da çıkışını yapan bir bağımsız yapım olan Hiiro, gerek atmosferiyle gerekse basit yapısıyla iki boyutlu platform oyunu sevenlerin dikkatini rahatlıkla çekiyor. 

Hiiro oyununun hikayesi, bildiğim kadarıyla şöyle; yaşadığımız yerde bulunan yaşam ağacı ölmek üzeredir. Biz de bunun üzerine onun canlanması için gerekli olan eşyaları/elementleri toplamak için uzun bir yolculuğa çıkarız. Fakat yola çıktığımızda bir aksilik olur ve kendimizi hiç bilmediğimiz bir yerde buluruz. Böylece yaşam ağacına gereken eşyaları/elementleri bulmaya çalışırken aynı zamanda kendi yolumuzu da bulmaya çalışıyoruz.

Dediğim gibi Hiiro, gerçekten basit ve sade bir oyun. Küçük, sizi yormayan fakat eğlendiren bulmacaları ile birlikte boş zamanlarınızda oynamayı tercih edebileceğiniz tatlı bir oyun. Kontrolleri de aynı şekilde basit.

Hiiro sistem gereksinimleri, yine diğer çoğu bağımsız oyun gibi başınızı ağrıtmayacak düzeyde. Neredeyse herhangi bir bilgisayarla ve 100 MB’lık boş alanla Hiiro‘yu oynamanız mümkün. Ayrıca Hiiro, 27 dil desteğinin içinde Türkçe dil desteğine de sahip.

Hiiro incelemesi hakkında yazacaklarım bu kadar. Steam incelemelerine baktığımızda da pek fazla tercih edilen veya daha doğrusu pek popüler olmayan bir oyun Hiiro. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak 6 TL’ye satışa sunulan Hiiro‘yu Steam mağazası üzerinden satın alabilirsiniz. İyi oyunlar!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.