Hero of The Kingdom 2 İncelemesi

Merhaba, bugün daha önce incelemesi yayınlamış olduğum Hero of The Kingdom‘ın ikinci oyunu olan Hero of The Kingdom 2‘den bahsedeceğiz.

Bağımsız oyun incelemeleri konusunda daha istekli olduğum için geçtiğimiz yıllarda tekrar tekrar oynadığım yapımları her yönüyle incelemeyi tercih ediyorum. Hero of The Kingdom 2 veya Hero of The Kingdom II, oynanış bakımından birinci oyunla neredeyse aynı olsa da başta hikaye olmak üzere birkaç değişiklik göze çarpıyor.

Birinci ve önemsiz sayılabilecek ilk değişikliğe baktığımızda; 20 Şubat 2015’de çıkışını yapan Hero of The Kingdom 2, Türkçe dil desteğinin yanında Rusça ve İtalyanca dil destekleriyle çok geniş bir oyuncu kitlesine hitap etmeyi planlamış. İlk oyunda 12 dil seçeneği varken, ki bu bile standart bir bağımsız oyuna göre fazla, ikinci oyunda dil seçeneği sayısı 14’e yükseltilmiş. Steam başarımları konusunda da artış mevcut.

Hero of The Kingdom hikayesi ve Hero of the Kingdom 2 hikayesi kıyaslandığında ikisinin de farklı hikayeye dayandığını görmemiz mümkün. Hero of The Kingdom 1‘de kaybolan babamızın peşine düşüyorken, Hero of The Kingdom 2‘de ise balıkçı köyünde yaşamaya çalışırken köye saldıran korsanlarla uğraşmak ve kaybolan kardeşinin peşine düşmek zorundasın. 

Dediğim gibi, oynanışları arasında hiçbir fark olmayan bu iki oyunda neredeyse tek fark oyunun hikayesi. Hero of The Kingdom 2 tamamen farklı bir hikayeye sahip. Yani, birinci oyunun devamı olarak kesinlikle düşünülmemeli.
 Hikayeden detaylıca bahsetmek gerekirse; evleri depremde yıkılan ve tüm ailesini kaybeden iki kardeş (biri genç delikanlı ve diğeri küçük bir kız çocuğu), başlarını sokacak bir yuva ararken karşılaştıkları bir ihtiyar sayesinde balıkçı köyüne yerleşiyor. Her şey iyi giderken, iyi insanlarla iyi zamanlar geçirirken ve acılarımızı hafifletmeye başlamışken acımasız korsanlar ortaya çıkıyor! Köyü yakıyor, yıkıyor ve en sonunda da kız kardeşimizi kaçırıyorlar ve nereye gittiklerini bile bilmeden gözden kayboluyorlar.
Point&click türünün başarılı oyunlarından olan Hero of The Kingdom 2, basit oynanışına karşı sizi oyuna bağlamayı başarıyor. Çünkü elinizden geldiğince her yeri incelemek, bulduğunuz her şeyi toplamak, para konusunda sıkıntıya düşmemek zorundasınız. Hero of The Kingdom 2 oynanış süresi kesinlikle tatmin edici diyebilirim. Minimum 5, maksimum 7-8 saatte bitirilebilecek çerezlik, keyif veren bir bulmaca oyunu.

Hero of The Kingdom 2 sistem gereksinimleri konusunda başını hiç ağrıtmayacak bir oyun. Standardın altındaki herhangi bir bilgisayarla bile rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Hero of The Kingdom 2 incelemesi bu kadardı. Hero of The Kingdom 2‘yi oynamış olanlar varsa yorum kısmına oyun hakkında düşündüklerini yazabilirler. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Hero of The Kingdom 1 incelemesi yazısına ve Hero of The Kingdom 2 Steam mağazasına erişebilirsiniz. Bir sonraki yazımda ve Hero of The Kingdom 3 incelemesi yazısında görüşmek üzere.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.