Chaos Etkinliği Nedir?

Merhaba, bugün Knight Online isimli MMORPG‘de bulunan Chaos isimli etkinlikten bahsedeceğiz.

Sırasıyla; etkinliğe nasıl girilir, etkinlik hakkındaki detaylı bilgiler, ödüller, yetenekler ve diğer ekstra bilgilerden bahsedeceğim. Bu yazı, normal bir rehber yazısı olmaktan çok, kendi yorumlarımı dahil ettiğim bir rehber yazısı olacak.

Chaos etkinliğine nasıl girilir
Etkinliğin başlama saatinden 10 dakika önce ekranın üst kısmında küçük bir ekran açılır. Bu ekranda “Katıl/Join” butonuna basarak etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz. Ayrıca küçük ekranda katılımcı sayısını görmeniz ve etkinliğe girmeyecekseniz katılımınızı iptal etmeniz mümkün. Fakat “Katıl/Join” butonuna basar basmak etkinliğe katılmanız mümkün değil. Hem 10 dakikalık geri sayımın bitmesini beklemeli, hem de etkinliğe giriş için gerekli olan “Chaos Map” eşyasına sahip olmanız gerekiyor. Moradon, Luferson Castle ve El Morad Castle haritalarında bulunan [White Shadow Captain] Osiris isimli NPC’den “Chaos Map” eşyasını alabilirsiniz. Fakat unutmayın, Chaos Map‘i 24 saatte sadece 1 kez alabilirsiniz. Günde 3 kez yapılan Chaos etkinliğine normalde her karakter günde bir kez katılabilmektedir. Eğer Power Up Store üzerinden “Chaos Map Coupon” satın alırsanız, 24 saat beklemeden etkinliğe katılabilirsiniz. Ayrıca War Premium ile birlikte her seferinde ücretsiz olarak “Chaos Map Coupon” alabilirsiniz.


Chaos Map ne işe yarar
 Chaos Map, Chaos etkinliğine katılmak için gerekli olan eşyadır. Chaos Map eşyası olmadan etkinliğe katılmanız mümkün değildir. Bu eşyayı 24 saatte sadece 1 kez [White Shadow Captain] Osiris isimli NPC’den alabilirsiniz.


Chaos Map Coupon ne işe yarar
Chaos Map Coupon, Chaos etkinliğine katılmak için gerekli olan Chaos Map eşyasını NPoints ile almanıza yarayan bir eşyadır. Bu eşya ile 24 saatte 1 kez alabildiğiniz Chaos Map‘i istediğiniz kadar alabilirsiniz. Chaos Map Coupon ile birlikte Chaos Map almak istiyorsanız [White Shadow Captain] Osiris isimli NPC’yi ziyaret etmelisiniz.

Chaos etkinliği nedir
Chaos nedir
Chaos, minimum 6 ve maksimum 18 kişinin yer aldığı bir zindanda geçer. Chaos süresi toplam 20 dakikadır ve ilk 1 dakika herkes dokunulmazdır. Bu süre boyunca yeteneklerinizi sıralayabilirsiniz. Yani Chaos aslında 19 dakika sürmektedir. Herkesin skill ve statları aynıdır/eşittir. Kimse kimseden üstün değildir. Herkes eşit güçlerde, eşit yetenekler ile birlikte savaşır. Ayrıca herkesin 10 bin canı vardır.


Chaos ödülleri nelerdir
Chaos hangi ödülleri verir
Chaos ödülleri sıralamaya göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle etkinliğe katılan her oyuncuya sıralaması ne olursa olsun Voucher of Chaos eşyası verilmektedir. Birinci, ikinci, üçüncü ve dördü olanlar Mavi Kutu (Blue Treasure Chest) ile Voucher of Oracle kazanır. Beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci olanlar ise Yeşil Kutu (Green Treasure Chest) kazanır. Geri kalanlar -sonuncu hariç- Kırmızı Kutu (Red Treasure Chest) kazanmaktadır.


[Chaos] Emblem of Chaos görevleri nedir
[Chaos] Emblem of Chaos görevleri nasıl yapılır
Chaos etkinliğine katılan tüm kullanıcıların kazanmış olduğu Voucher of Chaos isimli eşya ile Emblem of Chaos görevi yapılmaktadır. Görevi [Grand Merchant’s Daughter] Menissiah isimli NPC’den alabilirsiniz.


[Chaos] Emblem of Chaos I görevi ödül olarak 100K para ve 30K exp vermektedir.
[Chaos] Emblem of Chaos II görevi ödül olarak karakterinize göre değişen (warrior, rogue, mage ve priest) old takı vermektedir.
[Chaos] Emblem of Chaos III görevi ödül olarak karakterinize göre değişen (warrior, rogue, mage, priest) +5 High Class eşyalar vermektedir. 


Bu görevler sadece bir kez yapılmaktadır ve tekrar edilmemektedir.

Voucher of Oracle nedir
Voucher of Oracle ne işe yarar
Etkinlikte en iyi skoru yapan ilk 4 kişiye verilen Voucher of Oracle, Chaos etkinliğine özel eşsiz bir kanat almanızı sağlamaktadır. Bu kanadı almak için [White Shadow Captain] Osiris isimli NPC’yi ziyaret etmelisiniz. Fakat kanat almak için sadece Voucher of Oracle isimli eşya yeterli değil, ayrıca Ancient Text‘e sahip olmalı veya seviyeniz x 6000 coins kadar para ödemelisiniz.

Ancient Text nedir
Ancient Text ne işe yarar
Ancient Text nasıl alınır
Ancient Text, Power Up Store‘da 19 NPoints’e satılan bir eşyadır. Bu eşya, Voucher of Oracle ile birlikte kanat almanızı sağlamaktadır. Ancient Text olmadan kanat almanız mümkün değildir.

Voucher of Chaos nedir
Voucher of Chaos ne işe yarar
Voucher of Chaos, Chaos etkinliğine katılan her oyuncuya verilmektedir. Bu eşya hem üç görevi tamamlamaya hem de kanat almaya yaramaktadır. Görevler için toplam 31 tane (ilk görevde 1, ikinci görevde 10 ve üçüncü görevde 20 tane) Voucher of Chaos gerekmektedir. Ayrıca Voucher of Oracle olmadan kanat almak için 5 adet Voucher of Chaos eşyasına sahip olmanız yeterlidir. Kanat almak için [White Shadow Captain] Osiris isimli NPC’yi ziyaret etmelisiniz.


Chaos yetenekleri nelerdir
1. Spirit Sword: Yakın dövüş yeteneğidir. Her vuruşta 1000 hasar verir. Yenilenme süresi yoktur.
2. Ice Counter: Yakın vuruş yeteneğidir. Rakibinize 1000 hasar verir ve 11 saniye yenilenme süresi vardır.
3. Fire Sword: Uzaktan saldırı yeteneğidir. Rakibinize 3000 hasar verir ve 30 saniye yenilenme süresi vardır. 
4. Tears of Angel: Canınızı 1000 artırır ve 2 saniye yenilenme süresi vardır.
5. Sprint: Sürekli hızlı olmanızı sağlayan bir yetenektir. Etkisi 10 dakika sürer ve 6 saniye yenilenme süresi vardır.
6. Stealth: Gizlenme yeteneğidir. Etkisi 30 saniye sürer ve 30 saniye yenilenme süresi vardır.
7. Poison Knife: Rakibinizin canının yüzde 20’si kadar hasar verir ve 3 saniye yenilenme süresi vardır.
8. Ice Sword: Uzaktan saldırı yeteneğidir. Etkisi 3 saniye sürer ve her saniye 1000 hasar olmak üzere toplamda 3000 hasar verir. Düşmanı yavaşlatma ihtimali vardır (1/2). 6 saniye yenilenme süresi vardır.
9. Stun Lightning: Alan etkili yetenektir. Alandaki tüm oyunculara 2000 hasar verir, 2 saniye boyunca oyuncuları kilitleme ihtimali vardır (1/2) ve 60 saniye yenilenme süresi vardır.
10. Light Pit: Küp eşyasıdır, hızınızı yüzde 200 artırır. Etkisi 10 saniye sürer ve 10 saniye yenilenme süresi vardır.
11. Drain Restore: Küp eşyasıdır, etkisi 20 saniye sürer ve saniyede 500 can yeniler, toplamda 10 bin can yeniler. 60 saniye yenilenme süresi vardır.
12. Killing Blade: Küp eşyasıdır, yakın vuruş yeteneğidir ve rakibinizi tek seferde öldürür. 60 saniye yenilenme süresi vardır.
13. Throwing Stone: Rakibinize taş fırlatırsınız ve 10 hasar verir. Yenilenme süresi yoktur.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.