Blockstorm İncelemesi

Merhaba, bugün 21 Mayıs 2015’de çıkışını yapmış olan Blockstorm oyunundan bahsedeceğiz.

Blockstorm‘da her şey karelerden oluşuyor. Nesneler, karakterler, silahlar, bombalar… Size, Minecraft ve Counter-Strike ikilisinin birleştirildiği bir oyun hissini de rahatlıkla verebiliyor.


Blockstorm, GhostShark’ın geliştirdiği bir MMOFPS oyunu. Fakat standart MMOFPS oyunlarından çokça farklı. Öncelikle, az önce de bahsettiğim gibi oyundaki her şey karelerden oluşuyor. Yani, kendinizi Minecraft dünyasında gibi hissediyorsunuz. Evet, standart FPS oyunları gibi aşırı düzgün veya rahat bir oynanış sunmuyor olabilir Blockstorm, fakat herkesin bu konuda dezavantajlı olması genele bakıldığında ne bir eksik ne de bir fazlalık olmuyor.

Blockstorm‘da yer alan her şeyi Steam atölyesi sayesinde kişisel zevklerinize göre tasarlayabilirsiniz. Karakterinizden, silahınıza kadar her şeyi kendinize göre tasarlamanız ve bunu oyuna eklemeniz mümkün. Bu konuda Blockstorm‘un sunduğu sınırsız yaratıcılık muazzam seviyede.
Düşmanların yolunu engellemek için bloklarla yolları kapatabilir, gidiş yolunuzu kolaylaştırmak için bloklarla kestirmeler yapabilir, gözetleme kulesi yapabilir, düşmanları rahatlıkla görüş alanınızda tutabilmek için gizli bölmeler inşa edebilir ve hatta yer altını kazarak rakiplerinizin arkasına geçebilir, onlara bir sürpriz yapabilirsiniz!

Artık Blackstorm oynayanı bulmak pek mümkün olmasa da, günün herhangi bir saatinde standart bir oyunu oynayabilecek birkaç kişi bulabilirsiniz. 

Steam’den 10 TL fiyat etiketiyle satılan Blockstorm, 131 adet Steam başarımını ve Steam koleksiyon kartlarını içerse de, Türkçe dil desteğinin olmamasıyla biraz eksi puan alıyor. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak Blockstorm‘un satın alma sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.