Steam Yaz İndiriminde Alınması Gereken 3 Oyun

Merhaba, yeni yazıma hoş geldin. 
Bugün, kendi istek listemde yer alan oyunlara göre “indirimde satın almanız gereken 3 oyunu” listeliyorum.1- Game Dev Tycoon


Eğer benim gibi simülasyon aşığı biriyseniz Game Dev Tycoon tamamen size göre! Kısaca bahsetmek gerekirse, 80’lerde kendi garajınızda video oyunu şirketinizin temellerini atıyorsunuz. Oyun tasarlıyor, yeni yetenekler öğreniyor, satıyor, parasız kaldığınızda diğer şirketlere iş yapabiliyor ve şirketinizi büyütebiliyorsunuz! Basit olarak bir “oyun yapma simülasyonu” olan Game Dev Tycoon, konsol, tür, görev ve oynanış konusunda size farklı bir memnun kalacağınız bir oyun deneyimi yaşatıyor. Şu an Game Dev Tycoon, 18 liralık fiyat etiketi yerine yüzde 50 indirimle birlikte sadece 9 TL’ye Steam’de satışta!
Oyunu satın almak istiyorsanız aşağıdaki fiyat görseline tıklayarak Steam mağazasına ulaşabilirsiniz.

2- Banished

Kısaca bir “köy kurma oyunu” olan Banished, başlangıçta hayatlarına farklı bir yerde başlamaya karar veren bir grup insanla sizi baş başa bırakıyor. Bu insanları çalıştırıyor, evler, yollar, tarlalar yapıyor ve köyünüzü büyütmeye, geliştirmeye çalışıyorsunuz. Yemek üretip herkesi doyurmalı, nüfusu artırmak ve köylüleri ekstrem hava koşullarından korumak için evler yapmalı, diğer ihtiyaçlar için (örneğin; kıyafet üretimi) ham madde bulmalı ve bunları hem işleyecek yer hem de işleyecek insan bulmalısınız. “City-building” türünün en keyifli oyunlarından biri olan Banished, 31 TL’lik fiyatı yerine indirim boyunda yüzde 66 indirim ile 10,54 TL’ye satışta! 
Oyunu satın almak istiyorsanız aşağıdaki fiyat görseline tıklayarak Steam mağazasına ulaşabilirsiniz.

3- Cities: Skylines

En yakın rakiplerini bile neredeyse ortadan kaldıracak kadar başarılı bir yapım olan Cities: Skylines, Steam’de indirimde olan bir başka oyun. Diğer her iki oyun gibi “simülasyon” ve “strateji” kategorilerine dahil olsa da, “city-building” türünün tartışmasız en iyi oyunu olarak da öne çıkıyor. Cities: Skylines‘da yapacaklarınızın ve yapmak istediklerinizin asla sınırı yok! Standart oyun dışında toplam 24 ek paketi, 200 binden fazla atölye öğeleri ile aklınıza gelen her şeyi yapmanız mümkün. Kendinizi bir belediye başkanı olarak düşünün. Yol yapmalı, elektrik ve su üretmeli, bunların şehre ulaştığından emin olmalı, trafiğe karşı çözümler üretmeli, her evin sıcak suya erişebildiğine emin olmalı, toplu taşımayı kusursuz planlamalı, vergiler dışında gelir kaynağı yaratabilmek için üretim sağlamalı ve bir belediye başkanı başka neler yapıyorsa onların hepsini yapmak zorundasınız! Çünkü Cities: Skylines‘da -üçüncü kez tekrarlıyorum- yapılacak şeyler asla bitmez!
Cities: Skylines, 49 TL’lik fiyat etiketi yerine indirim süresi boyunca Steam’de yüzde 75 indirim ile 12,25 TL’ye satışta!
Oyunu satın almak istiyorsanız aşağıdaki fiyat görseline tıklayarak Steam mağazasına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca isterseniz 3 tanesi ücretsiz olmak üzere toplam 24 ek paketi de yüzde 75’e varan indirimler ile satın alabilirsiniz.


Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, hoşça kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.