One Night Stand İncelemesi

Merhaba, bugün hikaye temelli bağımsız bir yapım olan One Night Stand isimli oyunu inceleyeceğiz.

Seçim yapabildiğimiz ve hikayenin gidişatını belirlediğimiz oyunlar her zaman benim dikkatimi çekmiştir. One Night Stand isimli oyun da bunların ikisini de barındırıyor.

Eğlenceli, bolca alkol içtiğiniz gecenin ardından hiçbir şey hatırlamayarak bir kızın evinde, hatta yatağında, hatta ve hatta onunla birlikte uyandınız! Ne yapmalısınız? Hızlıca toparlanıp eve mi gitmelisiniz? Yoksa evi incelemeli, kendinizi toparlamalı ve bir şeyler hatırlamaya çalışıp yanınızdaki kızla flörtleşmeye mi çalışmalısınız? Toplam 12 tane sonuyla One Night Stand, size eşsiz bir deneyim sunuyor. Point-and-click türündeki oyunda konuşmaları da sadece tıklayarak, etraftaki objeleri incelemeyi de sadece tıklayarak halledebiliyoruz. Oyun sizden kendinizi yormanızı değil, kafanızı çalıştırmanızı ve içinde bulunduğunuz durumdan (sonunun ne olmasını istiyorsanız) kurtulmanız gerektiğini bulmanızı istiyor.

7 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren One Night Stand, pek fazla popüler olmasa da Steam’de 389 incelemeye sahip ve çoğunluk verdiği oylarla oyundan memnun olduğunu göstermiş durumda. 

One Night Stand, Steam başarımları ve koleksiyon kartlarına sahip bir oyun. Ayrıca İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Brezilya Portekizcesi ve Basitleştirilmiş Çince ile birlikte toplamda 6 dil sunuyor. Bu, oyun için zenginlik kabul edilse de, Türk oyuncular için bir dezavantaj. Yine de oyunun çok fazla İngilizce’ye ihtiyaç duymadığını, temel İngilizce bilgisiyle bile rahatça oynanılabileceğini ekleyeyim.

9 Temmuz saat 20:00’ye kadar yüzde 33 indirimle 10 TL yerine 6,70 TL fiyatına satılan One Night Stand‘i satın almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.