911 Operator İncelemesi

Merhaba, bugün acil servis operatörü olduğumuz 911 Operator isimli oyuna göz atacağız!

Simülasyonu ve stratejiyi karıştıran, “Emergency” isimli oyun serisine oynanış olarak benzeyen 911 Operator, oynamayı gerçekten keyifli bir oyun.

Kısaca bahsetmek gerekirse, oyunda acil servis operatörü konumundasınız. Size gelen çağrıları cevaplamalı, seçenekler arasından onlara cevap vermeli ve konuşmayı sürdürmeli, durumun acil olup olmadığını, ekipleri boşa meşgul etmenize değip değmeyeceğini ve daha birçok şeyi hesaba katmalısınız!

Örneğin, üst üste yangınların çıktığı bir günde, kedisi ağaçta kaldığı için itfaiyeyi arayan birisine yardım göndermeyi tercih eder misiniz? Veya bir banka soygunu gerçekleşirken, sokaktaki bir kavgayı ayırması için polis ekiplerini oraya yönlendirmeyi tercih eder misiniz?911 Operator sizi bazı durumlarda gerçekten zorluyor. Olay yerine istenilen ekibi göndermeniz bazen yeterli olmuyor. Örneğin bir çağrı alıyorsunuz ve komşularının evindeki yüksek sesten şikayetçi olan bir kadınla karşılaşıyorsunuz. Standart bir durum gibi görünüyor ve evdekileri uyarmak için bir polis ekibi göndermeyi yeterli görüyorsunuz. Fakat evdekiler uyuşturucu kullanıyor olabilir, uyuşturucu satıcıları olabilir, silahlı olabilir! Olay yerini takip etmeli, gerekirse takviye ekipler göndermeli, yaralananlar varsa ambulansları da devreye sokmalısınız.

Gün geçtikçe para kazanıyor, yeni ekipler, yeni arabalar, yeni teçhizatlar alabiliyor ve ekibinizi güçlendirebiliyorsunuz.

24 Şubat 2017’de çıkışını yapan 911 Operator oyunu, tıpkı Point-and-click tarzını andırsa da, zorluk seviyesini artırdıkça sizi daha fazla bağlamayı başarıyor! 

Ayrıca 911 Operator resmi olarak Türkçe dil desteğine sahip. Konuşmaların sürekli tekrarlanması dışında hiçbir eksisini/eksiğini göremedim. Keyifle oynayacağını tahmin ediyorum.

25 Temmuz’a kadar yüzde 80 indirimle 4,80 TL’ye satışta olan 911 Operator oyununu satın almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.