Castle Creeps İncelemesi

Merhaba, yeni yazıma hoş geldin.

Telefonda oyun oynamaktan pek hoşlanmayan biri olsam da toplu taşımada zaman geçirmek için vazgeçilmezim.

Castle Creeps‘i yaklaşık 9 veya 10 ay önce keşfettim. Bilgisayarda Orcs Must Die oyunuyla tanıştığım tower defense tarzı, kendisini sıkça oynatmasa da kısmen ziyaret edilebilecek ve zaman öldürülebilecek türlerden bir tanesi.

Castle Creeps, standart kale savunma oyunlarından farklı pek bir şey sunmuyor. Yaratıkların belirli geliş noktaları ve ulaşmaları gereken bölgeniz var. Yaratıkların geldiği yollara dört ayrı savunma koymanız mümkün. Bunların birincisi “Topçu”, ikincisi “Okçu”, üçüncüsü “Piyade” ve dördüncüsü “Büyücü”. 

Her savunmayı kendi içerisinde tek seferde 3, toplamda 5 kez geliştirmek mümkün. Fakat bu geliştirmeler, sadece savunma yaparken, yani oyunun içerisinden mümkün.

Savunma boyunca yapılan geliştirmeler dışında, her atladığınız bölümden ve açtığınız sandıklardan ödül olarak aldığınız “kartlar” ile standart geliştirmeler yapabilirsiniz. Örneğin, büyücü kulelerinin daha çok hasar vermesini ve daha çok korunaklı olmasını istiyorsanız, gereken kart sayılarını toplayarak (her geliştirmede yükseliyor) onları yükseltebilirsiniz. Bu geliştirmeler, bir kez yapılıyor ve oyun içerisinde sınırsız kez kullanılabiliyor. Fakat oyun içerisinden yapılan (bir önceki paragrafta bahsettiğim) geliştirmeler, her oyunda sıfırlanıyor ve baştan yapmanız gerekiyor. Castle Creeps‘de geliştirmeler yaptığınız ekranını aşağıda görebilirsiniz.


Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi sağ üst köşede altın, elmas ve anahtar simgesi görülüyor. Anahtar simgesi, artık yerini “şimşek/elektrik” işaretine bırakmış durumda. Altınlar ile standart geliştirmeleri yapıyor, sandıklar açabiliyorsunuz. Elmaslar ile oyun marketinden yeni karakterler, altınlar, gizemli kutular, destek ekipleri (piyade gibi, güçlü ve tek kullanımlık), karaborsadan ucuz kartlar, oyunda kule yapımında/tamirinde/yükseltmesinde kullandığınız iksirler ve sandıklar satın alabiliyorsunuz. Şimşek/elektrik işareti ise Koruyucu Kulenin gücünü gösteriyor. Bu kuleyi zor zamanlarınızda düşmanlarınızı öldürmek için kullanabilir ve oyunu kazanma şansınızı artırabilirsiniz.


Yukarıdaki görselde görebileceğiniz gibi sol üstte canımız, yanında iksir ve diğer tarafta ise atlattığımız saldırıların sayısı yer alıyor.

Canımız, öldüremediğimiz ve bölgemize giren her yaratık yüzünden azalıyor. İksir, her öldürdüğümüz yaratık sayesinde kazanılıyor ve onlarla yeni kule yapabiliyor, tamir edebiliyor ve yükseltme yapabiliyoruz. 

Sağ alttaki bölgede iksir ve destek ekipleri yer alıyor. Elimizde bulunduğu kadar iksir ve destek ekibi kullanabiliyoruz. İksirleri ve destek ekiplerini kullandıktan sonra geri döndürmemiz mümkün değil, satın almamız şart.

Castle Creeps‘in oyun içi marketinden; elmasla altın, gerçek parayla elmas ve ekstra geliştirmeler satın almamız mümkün.


Castle Creeps incelemesi gibi daha fazla inceleme istiyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın! Bir sonraki yazımda görüşmek üzere! Ayrıca, aşağıdaki bağlantıları kullanarak Castle Creeps‘in indirme sayfasına ulaşabilirsiniz!


Google Play Store’dan İndir
App Store’dan İndir


1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.