İnceleme | Press X to Not Die

Merhaba, yeni yazıma hoş geldin!

Bu yazımda, daha önce incelediğim Late Shift‘e kısmen benzeyen Press X to Not Die‘a biraz göz atacağız.


Kısaca Press X to Not Die‘dan bahsetmek gerekirse, hikayeye tuşlara basarak yön verdiğimiz bir Quick-Time Events ve aksiyon oyunu. Yaşadığımız şehirde askeri araştırmalar nedeniyle bir virüs ortaya çıkıyor ve insanlar birbirini öldürmeye başlıyor. Ölmemek için yapmanız gereken tek şey, oyunun size söylediği tuşlara zamanında basmak.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Peki, herkes bu virüs sayesinde hastalıklı haldeyken biz ve birkaç kişi daha nasıl saldırılardan ölmeden kurtulabiliyoruz? Basit bir açıklaması var, oyuncu olduğumuz için! Evet, hangi oyun olduğu fark etmiyor, bir oyun oynuyorsanız bu şehirde hayatta kalmayı başarabiliyorsunuz; tabi ki tuşlara zamanında basarsanız.


Press X to Not Die toplamda 7 bölümden oluşuyor ve ne kadar ölürseniz ölün, oynama süresi 45 dakikayı aşmıyor. Oyuna başlarken kendinizi sadece X’e basmaya ayarlarsanız, birçok değişik kombinasyon geldiğinde şaşırıyor ve ölebiliyorsunuz.  
 Press X to Not Die dört tane zorluk seviyesine sahip. Kolay, orta, zor ve çok zor! 

Başlangıçta orta zorluktan başladığım halde yine de 3 kez öldüm. Bazen bir tuşa basmanız sizi kurtarmıyor, *spoiler* örneğin sevgilimizi duş alırken izleme seçeneğini tercih edebiliyoruz. Fakat bu seçenek, sevgilimizin bizi öldürmesiyle sonuçlanıyor. *spoiler*


Press X to Not Die, barındırdığı komik sahnelerle ve bizim deyimimizle Flash TV oyunculuğuna sahip karakteriyle sizi kısacık oynanış süresinde bile eğlendirmeyi, güldürmeyi başarıyor. Örneğin, oyunu bitirdikten sonra kamera arkası fotoğraflarına göz atabiliyorsunuz. Bu fotoğrafların arasında sevgilimizin aşağıdaki fotoğrafı var. Biraz dikkatli bakarsanız, aynada sevgilimizin göğsünün biraz da olsa göründüğünü fark edebilirsiniz. Oyunun bir parçasında bunu görmeyi hedefleyen fakat beceremeyince hevesi kursağında kalanlar, hızlıca fotoğrafı büyütüp, aynadaki görüntüye bakmaya çalışacak. Fakat oyun bunu fark ediyor ve size “Seriously? (Zoom in on Behind The Scenes Photo #8)” yani, “Cidden mi? (Kamera Arkasındaki 8. Görüntüyü Yakınlaştır) başarımını açıyor.

Press X to Not Die normalde 6 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Oyun şimdilerde indirimde ve yüzde 75 indirimle 1,50 TL’ye düşmüş durumda. Bu tarz yapımları seviyorsanız eğer kesinlikle almanız gereken çerezlik bir oyun. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Press X to Not Die‘ın satın alma sayfasına gidebilirsiniz. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.