İnceleme | Office Battle

Merhaba, yeni yazıma hoş geldin!
Bugün, bayadır yüzüne bakmadığım Office Battle‘ın incelemesini yazmak istedim. 

Buradaki yazıların çoğunda göreceğiniz gibi, Office Battle da bir bağımsız yapım. Aksiyonu, şiddeti ve özellikle eğlenceli bir araya getiren küçük, tatlı bir oyun.


Office Battle incelemesini yazmadan önce oyuna girip, bir kez daha deneyimlemek istedim çünkü gerçekten uzun süredir kendisinden uzak kalmıştım. Yaklaşık 3 yıl oldu Office Battle‘ı oynamayalı.

Office Battle‘da çok fazla detay yok, o yüzden kısa bir şekilde bahsetmem yeterli olacaktır. 

Öncelikle oyunun resmi açıklamasını Türkçeleştirelim: “Ofis savaşına hoş geldiniz! Birçok işçi işini kaybedecek, çünkü yakın bir zamanda işten çıkarılmalar başlıyor. İşte bu yüzden Big B (sanırım Big Boss, yani Büyük Patron) bir yarışma düzenlemeye karar verdi ve kazananlar işine devam ediyor. Fakat sakın bunun o kadar da kolay olacağını sanmayın!”

Açıklamadan/konudan da anladığınız gibi bir ofisin içinde geçen kavganın ortasındayız. Önümüze gelen herkesi pataklıyor, oyun dışı bırakmaya çalışıyoruz. Bunun için Q, W ve E tuşlarını kullanıyoruz. Ayrıca ok tuşlarıyla da karakterimizi yönlendiriyoruz. Office Battle‘da dövdüğümüz bazı iş arkadaşlarımızdan eşyalar düşebiliyor ve biz bunları alıp ekstradan güç kazanıyoruz. Örneğin klavye düşüyor, kalkan olarak kullanıyoruz. Kutu düşüyor, miğfer olarak kullanıyoruz.


Office Battle, Campaign/Mücadele ve Sandbox/Serbest Alan olarak iki oyun türüne sahip. Sandbox’ı hiç denemedim, o yüzden yorum yapamıyorum. Campaign türünde ise toplamda 4 seviye oynamışım ve bugün bunların üzerine birkaç seviye daha ekledim. Ekran görüntüsünden anlayacağınız üzere Campaign türünün içinde de farklı türler var. Örneğin “Last Man Standing” ismindeki ikinci seviyede, yaşayan son kişi kalmanız gerekiyor. Dördüncü ve beşinci bölümdeyse, bize verilen sürenin içerisinde hayatta kalmaya, yani ölmemeye çalışıyoruz.


Office Battle‘da seviye atladıkça oyun içi para kazanıyoruz ve bunlarla kendimize eşyalar alabiliyoruz. Bu eşyaları oyunun başında kullanabiliyor, bazılarını envanterimizde saklayabiliyoruz. Çok zarar görenleri satabiliyor veya tamir edebiliyor; paramızın ve seviyemizin yettiği kadarıyla eşya satın alabiliyoruz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Her şeyiyle Office Battle işte bu kadar. Aşağıdaki bağlantılardan oyunu ve ek paketini satın alabilirsiniz. Gerçekten alacağınız eğlence, oyuna verdiğiniz paranın yanında hiçbir şey kalacaktır, emin olabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.