İnceleme | Mini Metro

Merhaba, yeni yazıma hoş geldin!

Bugün uzun süredir oynadığım Mini Metro‘ya değinmek istiyorum.

Mini Metro, hem bir bağımsız yapım, hem de bir simülasyon oyunu. Benim için en iyi kombinasyonlardan birisi olabilir. 

Basit olarak Mini Metro, dünyanın en popüler şehirleri için metro hattı tasarlama simülasyonu. Londra’dan New York’a tüm şehirlerin raylı sistemleri sizden soruluyor. Oyunun günlük akışı var. Bir haftanın sonunda size yeni şeyler sunuyor. İsterseniz yeni bir hat veya fazladan lokomotif, bir köprü/tünel veya ekstra vagon alabiliyorsunuz. Oyunun başında size verilen hat, tren ve tünel/köprü sınırı ilk haftadan yetersiz gelmeye başlıyor.


Bu tarz oyunları seven biriyseniz, zaman geçirmek için en ideal oyunlardan birini bulmuş olabilirsiniz. Fakat oyun ilerledikçe sizi biraz fazla zorlamaya başlıyor. Düşünmeli, konsantre olmalı ve dikkatli olmalısınız. Aksi halde istasyonlardan birisi “patlar”. Evet, “patlar”. Çünkü Mini Metro‘da, yoğunluk olan istasyonlar için belirli bir bekleme süresi var. Eğer bir istasyon, uzun süre kalabalık kalırsa oyun sona eriyor, çünkü (bu işi beceremediğinizi düşünerek) metro hatlarınızı kapatıyorlar.


Çeşitliliği gerçekten çok fazla. Günlük yarışmalar, her bölüme özel kullanıcı sıralaması ve daha bir çoğu. Genele göre basit ama kendine göre detaylı, muhteşem bir oyun Mini Metro. iOS ve Android platformlarda da satın almanız mümkün. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Aşağıdaki linklere tıklayarak satın alma sayfasına ulaşabilirsiniz.



1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir