İnceleme | Hero of The Kingdom

Merhaba, yeni yazıma hoş geldin!
Sakin bir köyde, güzel çiftliğinizde babanızla beraber yaşıyordunuz. Fakat artık ne köyünüz sakin, ne de çiftliğiniz güzel. Çiftliğiniz yanıyor, babanız kayıp ve siz tehlikeli bir yolculuğa çıkıyorsunuz.
Hero of The Kingdom, Point&Click türünün en zevkli oyunlarından biri sayılabilir. Bağımsız yapımcı, size eşsiz bir macera sunuyor. Köydeki görevleri tamamlayarak ilerlemeye ve babamızı bulmaya çalışıyoruz.


Tabi ki bazı zorluklarla karşılaşıyoruz. En basit örnek, para kazanmak gerçekten başınıza dert açabiliyor. Sürekli bir şeyler toplayıp satmak, öldürmek veya çevredekilerin işlerini halletmeniz gerekiyor.

Hero of The Kingdom, görev çeşitliliği açısından da oldukça zengin bir oyun. Az önce de bahsettiğim gibi, görevlerinizin dışında çokça şey yapmanız mümkün. Vahşi hayvanları avlayabilir, balık tutabilir, mantar/çiçek/yumurta toplayabilirsiniz. 


Yanlış hatırlamıyorsam eğer Hero of The Kingdom‘ı 3 veya 4 yıl önce oynamıştım. Bu yüzden oynanış süresini tam olarak hatırlamıyorum. Tahminen tüm başarımları ve hikayeyi tamamlamak 4-6 saat arasında sürüyor.

 
Hero of The Kingdom‘ın en iyi yanlarından biri de Türkçe dil desteğine sahip olması. Ayrıca, Hero of The Kingdom oyunu bir seriye dönmüş durumda. 2018 Ağustos’ta üçüncü Hero of The Kingdom oyunu yayınlandı.


İkinci ve üçüncü oyun için ayrı inceleme yayınlamayı düşünmüyorum çünkü temel olarak aynı oynanışa sahip hepsi. Sadece her Hero of The Kingdom oyunu ayrı bir hikayeye sahip. Aşağıdaki linklere tıklayarak oyunların satın alma sayfalarına ulaşabilirsiniz.


Steam’den Satın Al (Hero of the Kingdom I)
Steam’den Satın Al (Hero of The Kingdom II)
Steam’den Satın Al (Hero of The Kingdom III)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.